+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik E-recepta!
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź cena 250zł

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to bezpieczny i skuteczny zabieg polegający na wycięciu zmienionych chorobowo zmian skórnych m.in. znamion barwnikowych.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Łódź

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Łódź - gdzie najlepiej?

  Zdarza się, że różne zmiany skórne, w tym kurzajki, brodawki, plamy, pieprzyki czy włókniaki są powodem do zmartwień ze względu na nieestetyczny wygląd, obniżając samoocenę i poczucie własnej wartości człowieka. Bywa jednak i tak, że zmiany te nie wiążą się jedynie z wyglądem i mogą dawać początek poważnym chorobom, jakim jest na przykład nowotwór, dlatego tak ważne jest regularne kontrolowanie niepokojących znamion na swoim ciele.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych na ciele to najskuteczniejsza metoda pozbycia się tego rodzaju problemu skórnego. Daje ona możliwość skutecznego pozbycia się niechcianych pieprzyków oraz zbadania usuniętych zmian, po to, by wykluczyć ewentualny nowotwór.

  Sprawne usuwanie pieprzyków pomaga nie tylko na skuteczne pozbycie się nieestetycznie wyglądających znamion, ale i na zadbanie o stan swojego zdrowia odpowiednio wcześnie. Usuwanie pieprzyka jest wtedy bardzo dobrym pomysłem, jeżeli uznamy, że jest on w drażniącym nas miejscu a na domiar złego dziwnie wygląda.

  Wszystkie działania przeprowadzane w naszym gabinecie są profesjonalne i wykonywane pod okiem doświadczonych specjalistów po to, by uratować miliony ludzi przed chorobami nowotworowymi skóry.

  Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Łódź – na czym polega zabieg?

  Sam zabieg jakim jest chirurgiczne usuwanie znamion skórnych w Łodzi przeprowadza doświadczony lekarz, którego zadaniem jest nacięcie skóry wokół zmiany, usunięcie zmiany oraz nałożenie szwów warstwowych (szwy na tkance podskórnej i skórze). Po założeniu szwów na ranę zakłada się opatrunek, a wyciętą zmianę skórną przesyła się do laboratorium na badanie histopatologiczne. Pacjent jeszcze tego samego dnia zostaje wypisany do domu.

  Cały zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta za sprawą zastosowania miejscowego znieczulenia.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź – wskazania do zabiegu

  Zaleceniem do wykonania zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, są wszelkie zmiany skórne barwnikowe, które są nietypowe – zmieniły swój kształt, kolor czy rozmiar. W przypadku usuwania pieprzyka wykonuje się również często badanie histopatologiczne wyciętej już zmiany, by sprawdzić czy nie ma ona podłoża nowotworowego.

  Bywa i tak, że chęć usunięcia zmian skórnych podszyta jest tylko względami estetycznymi. W takim wypadku również należy skonsultować się z lekarzem, w celu oceny charakteru zmiany. Zmiany, które wycinane są chirurgicznie to:

  • brodawki,
  • znamiona barwnikowe (pieprzyki),
  • kępki żółte,
  • kaszaki,
  • włókniaki,
  • naczyniaki,
  • tłuszczaki.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - jak przygotować się do zabiegu?

  Podczas konsultacji lekarskiej kwalifikującej do zabiegu usunięcia zmian skórnych, lekarz przekazuje pacjentowi zalecenia przed zabiegiem. W trakcie wywiadu należy powiadomić specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach lub preparatach leczniczych, również tych, dostępnych bez recepty. Należy bezwzględnie zastosować się do przekazanych zaleceń przez zabiegiem, a jeśli skóra, na której znajduje się znamię, które będzie usuwane jest owłosiona, należy to miejsce ogolić....

  Gdy lekarz nie wykryje żadnych nieprawidłowości i nie będzie miał żadnych wątpliwości co do przeprowadzenia zabiegu, wtedy usuwanie pieprzyka lub innych zmian skórnych wykonuje w miejscowym znieczuleniu. Zdarza się jednak, że lekarze zlecają wykonanie rutynowych badań przed usunięciem znamion lub w razie dodatkowych wątpliwości badania uzupełniające takie jak RTG płuc, USG jamy brzusznej czy EKG serca. Może również zostać zlecone badanie krwi – podstawowa morfologia czy badanie krzepliwości krwi. Wszystko to po to, by mieć całkowitą pewność, że pacjent będzie w pełni bezpieczny podczas usuwania znamion.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - przebieg zabiegu

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków (zmian barwnikowych) przeprowadza się na znieczuleniu miejscowym. Jest to znieczulenie nasiękowe z wykorzystaniem lidokainy. Znieczulenie podaje się przez cienką igłę, która wstrzykiwana jest pod skórę....

  Jak wspominaliśmy już wcześniej sam zabieg nie jest skomplikowany i polega na nacięciu skóry wokół zmiany i usunięciu jej. Po zabiegu rana jest zaszywana, zdezynfekowana i nakładany jest opatrunek.

  Po chirurgicznym usunięciu pieprzyka pacjent powinien zjawić się w gabinecie na konsultację oraz zdjęcie szwów. Przeważnie następuje to w 5-14 dniu po zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji do gojenia ran oraz decyzji lekarza.

  Podczas gojenia rany należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza, by uniknąć ewentualnych powikłań. Może zdarzyć się również, że zostaną przepisane leki przeciwbólowe.

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków jest zabiegiem, który przeprowadza się raz i nie ma konieczności jego powtarzania. Tylko w przypadku, gdy zmiana po badaniu histopatologicznym okazuje się mieć postać nowotworową, pacjent musi podjąć dalsze kroki w leczeniu i zadbaniu o swoje zdrowie.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź – przeciwwskazania do zabiegu

  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe (aktywne),
  • zmiany łuszczycowe i wszelkie zakażenia skórne w obrębie zabiegowym,
  • zaburzenia odporności,
  • skłonność do powstawania keloidów.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - cena

  Cena usuwania znamion skórnych jest zależna od wielu czynników, między innymi od:

  • wykorzystanej do zabiegu metody,
  • rodzaju zmiany,
  • ilości usuwanych znamion.

  Końcową kwotę zabiegu ustala lekarz specjalista podczas wywiadu przez zabiegiem, biorąc oczywiście wszystkie powyższe zależności pod uwagę.

  Należy pamiętać jednak, że w zależności od rodzaju i zaawansowania zmiany skórnej kwota ta może różnić się od siebie, jest ona jednak warta przyszłego życia w zdrowiu bez nowotworów.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych - zalecenia po zabiegu

  Bardzo ważnym aspektem, po przeprowadzonym usuwaniu zmian skórnych jest należyte dbanie o miejsce, w którym znamię się znajdowało. Nie należy niepotrzebnie dotykać blizny aż do momentu zdjęcia szwów i stosować się do zaleceń przekazanych przez lekarza. Po koło czternastu dniach od wykonania zabiegu można dodatkowo stosować silikonowe środki, które zmniejszą ryzyko powstania zrostu.

  Pierwsze dwa tygodnie po usunięciu blizny muszą upłynąć w abstynencji alkoholowej, a przez aż cześć tygodni nie można się opalać. W przypadku, gdy lekarz miał podejrzenie, że usuwana zmiana może mieć podłoże nowotworowe konieczne jest przeprowadzenie badania histopatologicznego wyciętej zmiany.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Łódź - efekt zabiegu

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych to zabieg, który cechuje się wysoką precyzją, dlatego, by po jego zakończeniu pozostał jak najmniej widoczny ślad. Jednak to, jak zagoi się miejsce, w którym znajdował się pieprzyk w dużej mierze zależy od zdolności organizmu do regeneracji i tego, jak pacjent będzie dbał o ranę.

  Usuwanie pieprzyków za pomocą metody chirurgicznej pozwala na pozbycie się wszystkich niechcianych pieprzyków już podczas jednej wizyty, a sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Blizny powstałe po wycięciu znamion z czasem stopniowo zanikają i rozjaśniają się, a w efekcie są bardzo mało widoczne.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych to bezpieczny i skuteczny zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się podejrzanych zmian barwnikowych. Zapisz się na konsultację oraz zabieg do naszego nowoczesnego zabiegu, aby mieć pewność, że Ty i Twoje zdrowie jesteście w naprawdę dobrych rękach. A wszystko to w bardzo atrakcyjnych — często konkurencyjnych cenach.

  Cennik

  Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Cena
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – twarz, szyja, glowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Badanie histopatologiczne, cena za jeden bloczek (z wyłączeniem badania hematoonkologicznego materiałów z tkanki kostnej pobieranych w trepanobiopsji, które są wyceniane odrębnie) 60,00 zł
  Dodatkowe barwienie histochemiczne, cena za każde dodatkowe barwienie poza standardowym (H+E) z oceną patomorfologa specjalisty 60,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne, cena za jeden odczyn z użyciem jednego przeciwciała z oceną patomorfologa specjalisty 100,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne HER2, cena za jedno badanie z oceną patomorfologa specjalisty 120,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czy zabieg jest bolesny? +
  Chirurgiczne usuwanie zmian wykonywane jest na znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesne. Znieczulenie powoduje również obkurczenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia silnych krwawień podczas zabiegu.
  2. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po chirurgicznym usunięciu pieprzyka zaleca się, by przez kilka dni unikać kontaktu opatrunku w wodą. Można wziąć szybki prysznic, unikać za to należy długich kąpieli. Należy zachować szczególną higienę, by uniknąć wdania się zakażenia. Szwy ściągane są przeważnie 1-2 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu.
  3. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Do chirurgicznego usuwania znamion kwalifikują się wszystkie poniższe ich rodzaje:
  • kępki żółte powiek,
  • znamiona barwnikowe,
  • prosaki,
  • włókniaki miękkie,
  • kurzajki,
  • ogniska rogowacenia słonecznego.
  4. Jakie są efekty zabiegu? +
  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych pozwala na pozbycie się niechcianych znamion. Pozwala również na wycięcie tych zmian skórnych, które mogą świadczyć o tworzącym się czerniaku. Tego typu zmiany poddawane są badaniom histopatologicznym, by móc ocenić czy zmiana wskazuje na nowotwór.
  5. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Po zakwalifikowaniu zmiany do usunięcia, lekarz przekazuje wszystkie zalecenia przed zabiegiem. Przede wszystkim będzie to zadbanie o to, by skóra w okolicy usuwanej zmiany nie była podrażniona, skaleczona.
  6. Jak wygląda zabieg? +
  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych przeprowadza się na znieczuleniu miejscowym. Skóra wokół zmiany jest nacinana przez chirurga, usuwana, a następnie powstała rana jest zaszywana. Po założeniu szwów, na ranę zakłada się opatrunek.
  7. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  • Aktywne choroby nowotworowe,
  • ciąża oraz okres laktacji,
  • niska odporność,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • aktywne zakażenia w miejscu zmiany
  • łuszczyca,
  • skłonności do powstawania bliznowców.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena za chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej zależna będzie od czynników, takich jak:
  • rodzaj zmiany,
  • ilość usuwanych zmian,
  • rodzaj zabiegu.
  Ostateczna cena zabiegu ustalana jest przez lekarza na wizycie kwalifikującej.
  9. Jak długo trwa zabieg? +
  Zabieg trwa od 20 do 60 minut. Wszystko zależy od ilości i wielkści wycinanych zmian skórnych.