+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to bardzo skuteczny i bezinwazyjny zabieg. To współcześnie najlepsza i najszybsza metoda usuwania blizn.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Liposukcja laserowa

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź

  Usuwanie blizn potrądzikowych laserem jest wysoce skuteczną metodą

  Zmiany potrądzikowe najczęściej występują w widocznych miejscach na ciele, takich jak twarz czy szyja, są więc powodem do zmartwień i skutecznie utrudniają życie wielu osobom. By czuć się pewnie we własnym ciele i podnieść jakość swojego życia, zaleca się skorzystanie z laserowego usuwania blizn już we wczesnym etapie ich powstania. Metoda laserowego usuwania blizn wykazuje wysoką skuteczność, a po zakończonym leczeniu blizny znikają lub są praktycznie niewidoczne.

  Blizny potrądzikowe to nie tylko problem natury estetycznej, lecz również częste źródło kompleksów, braku pewności siebie oraz dyskomfortu.

  Skąd biorą się blizny po trądziku?

  Każdy z nas narażony jest na wystąpienie na skórze trądziku, niezależnie od wieku. Z badań wynika, że problem dotyczy ponad 8% całej populacji. Niekiedy zdarza się, że po wyleczonym trądziku pozostają nieestetyczne wgłębienia czy wybrzuszenia o różnych kształtach potocznie zwane bliznami potrądzikowymi. Powstają w wyniku niepoprawnego gojenia się ran, podczas którego skóra właściwa zastępowana jest tkanką łączną włóknistą. Z wiekiem blizny te mogą się uwydatniać, a dzieje się tak dlatego, że w ciele zaczyna ubywać kolagenu.

  Poniżej przedstawiamy rodzaje tego typu blizn:

  • blizny przerostowe – mające postać twardych wypukłości czy guzków,
  • blizny zanikowe – są to pofałdowane fragmenty skórne o różnej wielkości i głębokości,
  • przebarwienia – plamy na skórze, najczęściej różowe lub jasnobrązowe.

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Łódź – zalecenia przed zabiegiem

  Aby osiągnąć jak najlepsze efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych, zaleca się zaniechane ekspozycji na promienie słoneczne miejsc, które będą poddane zabiegowi. Wywiad z lekarzem specjalistą przez dokonaniem zabiegu jest również bardzo ważną kwestią. Podczas wywiadu omówione zostanie przyjmowanie leków i ziół, które przez zabiegiem należy bezpiecznie odstawić, by zagwarantować największą skuteczność usuwania blizn.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – przeciwwskazania do zabiegu

  Jak przy każdym zabiegu, istnieje pewna grupa przeciwwskazań, która może wykluczyć pacjenta do wykonania zabiegu jakim jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Łodzi. Podczas konsultacji ze specjalistą należy poinformować go o wszystkich ewentualnych chorobach/zdarzeniach. Poniżej przedstawiamy ich listę:

  • choroby nowotworowe,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, łuszczyna, choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • niektóre alergie,
  • aktualnie występujące infekcje,
  • tendencje do keloid,
  • świeża opalenizna,
  • przyjmowanie antykoagulantów bądź izotretynoiny.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – przebieg operacji

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych może być powierzchowne, z krótszym czasem rekonwalescencji, oraz głębokie, takie które da zdecydowanie lepsze efekty. Specjalista wykonujący zabieg dopiera odpowiednio do rodzaju blizn parametry lasera. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra zostaje oczyszczona i pokryta warstwą żelu ochronnego. Sam zabieg polega z grubsza na doprowadzenia do powstania mikrourazów skóry, dzięki którym rozpocznie się proces prawidłowej regeneracji tkanki skórnej. Potraktowanie skóry wiązką lesera wiąże się z drobnymi, kilkuminutowymi krwawieniami, a po sesji na obszar potraktowany laserem nakłada się środek regenerujący oraz maseczkę nawilżającą dla ochrony skóry.

  Zabieg laserowego usuwania zmian trądzikowych nie jest zabiegiem bolesnym, może jednak wywołać dyskomfort, dlatego też przed jego rozpoczęciem stosuje się krem znieczulający. Osoby o większej wrażliwości mają również stosowany strumień chłodnego powietrza skierowany na leczone miejsca, by zniwelować ewentualne nieprzyjemne odczucia.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź - zalecenia po zabiegu

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w większości przypadków nie niesie ze sobą poważniejszych powikłań, a sam okres rekonwalescencji trwa około tygodnia. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta, może również zacząć się złuszczać. W następnej kolejności pojawiają się niewielkie zbrązowienia, które zanikają, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu należy dbać o skórę w taki sposób, by nie narazić jej na żadne zakażenia. W całym okresie trwania zabiegów oraz miesiąc po zakończeniu ostatniej sesji zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym (minimum 50 SPF) przed promieniami słonecznymi oraz stosowanie odpowiednich kremów nawilżających.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – efekty zabiegu

  Efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych widoczne są już po kilku tygodniach, a stan skóry jeszcze bardziej polepsza się z biegiem czasu. Jest to spowodowane z długotrwałą odbudową włókiem kolagenowych w skórze. W czasie odbudowy skóry, pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Choć usuwanie blizn za pomocą lasera daje widoczne efekty już po pierwszej sesji, to dopiero zakończone leczenie daje w pełni zadowalające efekty. Po około tygodniu od wykonania zabiegu pojawia się nowy naskórek i poprawia się elastyczność skóry. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Łodzi nie wymaga regularnego powtarzania – usunięte blizny nigdy nie powrócą.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź - Ile zabiegów należy wykonać?

  Ilość zabiegów laserowego usuwania blizn potrądzikowych dobiera się indywidualnie w zależności od intensywności problemu. Najważniejszy jest pierwszy zabieg, dzięki któremu będzie można stwierdzić jak blizny reagują na potraktowanie laserem. Czasami zdarza się, że jedna taka sesja będzie w zupełności wystarczająca, zwłaszcza gdy zmiany są niewielkie i płytko osadzone, a skóra zareagowała bardzo dobrze. Najczęściej jednak należy przygotować się na serię zabiegów – w szczególności gdy blizny są rozległe i głębokie. W przypadku trudniejszych przypadków należy przygotować się na minimum trzy takie zabiegi.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Łódź – zalety zabiegu

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych pomaga osobom dotkniętym tym nieestetycznym problemem, w powrocie do normalnego życia. Wraz z bliznami znika niskie poczucie własnej wartości, niechęć do spotkań towarzyskich czy niekorzystna samoocena. Zabieg jest w pełni bezpieczny i sukcesywnie stosowany już od lat, pomagając wielu ludziom. Laserowe usuwanie blizn stosuje się również w przypadku blizn powypadkowych czy tych powstałych na skutek cesarskiego cięcia. Zabieg ten charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i wysoką skutecznością, przy której efekty widać po bardzo krótkim czasie. Pozwala na całkowite pozbycie się blizn i jest najskuteczniejszym ze sposobów, które są obecnie dostępne do walki z bliznami.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to najlepsza metoda dla osób, które chcą pozbyć się tego problemu szybko, skutecznie i trwale. Nasz profesjonalny gabinet oferuje zabiegi przy użyciu najlepszego i bardzo nowoczesnego sprzętu medycznego w korzystnych cenach.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Cena
  Blizny potrądzikowe na plecach - usuwanie laserem od 350,00 zł
  Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem od 550,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak powstają blizny potrądzikowe? +
  Jak sama nazwa wskazuje, blizny potrądzikowe powstają na skutek trądziku. Jeżeli widoczne na skórze wypryski są nieprawidłowo leczone, zaczynają gromadzić się bakterie oraz martwe komórki, które zaburzają proces gojenia się. Na skutek tego zaczyna dochodzić do ziarninujących zmian w danych miejscach i nieustrukturyzowanego wzrostu włókien kolagenowych, tworząc w skórze zagłębienia o zróżnicowanej rozległości i głębokości.
  3. Od czego zależy zaawansowanie blizn potrądzikowych? +
  Blizny potrądzikowe zaliczane są do blizn zanikowych, a stopień ich zaawansowania zależy od nasilenia wcześniej widocznych na skórze wykwitów skórnych oraz nasilenia zaburzeń w aspekcie przebiegu naturalnego procesu gojenia się.
  5. Jakie blizny można usunąć w ramach zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych? +
  Należy wyszczególnić tutaj:
  • Blizny po trądziku młodzieńczym i pospolitym, grudkowym i zaskórnikowym,
  • Blizny po trądziku hormonalnym,
  • Blizny po trądziku torbielowatym,
  • Blizny po trądziki posterydowym,
  • Blizny po trądziku samouszkadzającym,
  • Blizny po trądziku różowatym.
  7. W jaki sposób przebiega laserowe usuwanie blizn potrądzikowych? +
  Na początek stosuje się frakcjonowanie 3D laserem. Tutaj tworzone są liczne mikrouszkodzenia w skórze właściwej, które zmuszają organizm do uruchomienia procesów regeneracyjnych, a także pobudzone zostają włókna kolagenowe i fibroblasty do zwiększenia ilości tworzonego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Następnie zaczyna się etap ablacyjny, czyli resurfacing skóry laserem, gdzie wiązka światła działa na powierzchni skóry złuszczając naskórek i wpływając na przebudowę kolagenu.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn potrądzikowych w Łodzi to 350zł.
  2. Czy laserowe usuwanie blizn jest bolesne? +
  Nie – zabieg jest całkowicie bezbolesny. Można zastosować miejscowe znieczulenie, a dodatkowo w naszym gabinecie wykorzystywane są nowoczesne urządzenia laserowe wyposażone w chłodzącą głowicę, która znacznie poprawia komfort Pacjenta.
  4. Co należy uwzględnić przed zabiegiem? +
  Przede wszystkim należy zapoznać się ze wszelkimi zaleceniami zabiegowymi i przeciwwskazaniami, aby należycie przygotować się do zabiegu. W tym celu warto udać się na konsultację wstępną z lekarzem. Dodatkowo w czasie minimum 4 tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować ze wszelkich form opalania się. Warto także zaplanować laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w okresie jesienno-zimowym, aby nie dopuścić do powstania przebarwień wywołanych działaniem słońca. Oprócz tego, zaleceniem jest również odstawienie wszelkich preparatów o działaniu fotouczulającym, w tym popularne zioła.
  6. Co należy uwzględnić po zabiegu? +
  • Należy odstawić kosmetyki zwierające w składzie kwasy, retinol i inne pochodne witaminy A,
  • Należy zrezygnować z zabiegów złuszczających naskórek, w tym z peelingów,
  • Należy zrezygnować ze wszelkich form opalania się na okres minimum 4 tygodni,
  • Obowiązkowo należy zwiększyć ochronę przeciwsłoneczną, stosując kremy z wysokim filtrem UV, minimum SPF50.
  8. Jakie są przeciwwskazania zabiegowe? +
  O zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu decyduje lekarz podczas konsultacji. Podejmuje on decyzję na podstawie zdiagnozowania stanu zdrowia Pacjenta, wykonanych badaniach, przeprowadzonym wywiadzie medycznym, swojej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i kwalifikacji. Tym samym Pacjent musi być całkowicie szczery z lekarzem, w przeciwnym razie zabieg może okazać się dla niego niebezpieczny. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:
  • Okres menstruacji, ciąży lub laktacji,
  • Cukrzyca i nadciśnienie,
  • Choroby onkologiczne,
  • Choroby zakaźne, jak HIV, AIDS, WZW,
  • Rozrusznik serca lub implanty,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi oraz zażywanie leków wpływających na jej poziom,
  • Padaczka,
  • Świeża opalenizna,
  • Skłonność do tworzenia się przebarwień, blizn przerostowych i bliznowców,
  • Choroby skóry i jej stany zapalne,
  • Świeżo wykonane peelingi,
  • Zażywanie preparatów światłouczulających,
  • Nietrzeźwość,
  • Stosowanie kosmetyków z pochodnymi witaminy A lub doustnych retinoidów, w tym Accutanu.