+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie nadpotliowści Łódź cena 3000zł

  Nadpotliwość pach oraz nadpotliwość dłoni to dolegliwości uciążliwe w codziennym życiu zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Laserowe leczenie nadpotliwości to nieinwazyjna procedura leczenia nadpotliwości przeprowadzana w celu znacznej redukcji pocenia. Leczenie nadpotliwości laserem daje trwałe efekty bez konieczności powtarzania zabiegów.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie nadpotliwości Łódź

  Laserowe leczenie nadpotliwości

  Nadpotliwość pojawia się z powodu nadczynności ekrynowych gruczołów potowych. Są one umieszczone na całej powierzchni ciała. Najwięcej z nich znajduje się w okolicy dłoni, stóp, czoła, a także dołów pachowych....

  Co ciekawe, szacuje się, że przeciętny człowiek posiada nawet cztery miliony gruczołów potowych. Produkują one pot, który jest ważnym elementem umożliwiającym utrzymanie prawidłowej temperatury ciała i wilgotności ludzkiego organizmu. Do czynników, które w sposób fizjologiczny wzmagają potliwość zalicza się stres oraz ciepło. Proces ten odbywa się poprzez drogę nerwową, chroniąc organizm przed przegrzaniem. Włókna nerwów, które zostają pobudzone, zaczynają wydzielać acetylocholinę, aktywującą gruczoły do wzmożonej pracy.

  Nadmierna potliwość występuje wtedy, kiedy produkowana ilość potu przewyższa tą, która niezbędna jest do utrzymania stałej temperatury ciała. Badacze tematu określają, iż jest to ilość przekraczająca 50 miligramów na minutę w dole pachowym. Pacjenci borykający się na co dzień z nadmierną potliwością opisują, że posiadają problem ze zwilżeniem odzieży, ciała, a także trudnościami w utrzymaniu higieny osobistej.

  Skąd bierze się nadpotliwość dłoni, pach, twarzy i innych części ciała?

  Nadmierna potliwość jest wstydliwym i złożonym problemem wielu osób. Zanim wdrąży się odpowiednie leczenie warto wcześniej skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia chorób ogólnoustrojowych, które mogą być podłożem tego schorzenia. Przykładowo nadmierne pocenie uogólnione może, ale nie musi być objawem:

  • Przewlekłych zakażeń,
  • Efektem przyjmowania poszczególnych leków, takich jak choliniergiczne,
  • Guzów,
  • Zaburzeń gospodarki hormonalnej,
  • Chorób metabolicznych,
  • Chorób autoimmunologicznych,
  • Chorób neurologicznych,

  Z kolei nadpotliwość umiejscowiona może wskazywać na występujące uszkodzenie nerwów. Większość osób posiada nadpotliwość pierwotną, która pojawia się bez konkretnej przyczyny chorobowej. Prowadzono badania na temat aktywności elektrycznej nerwów regulujących proces wydzielania potu przez osoby z pierwotną potliwością. Okazało się, że wspomniany proces jest aż stukrotnie wyższy od normy fizjologicznej. Do tej pory jednak nie określono przyczyny tego zjawiska.

  Szczęśliwie osoby cierpiące z powodu nadmiernej potliwości mają do dyspozycji liczne metody radzenia sobie z tym uciążliwym problemem. Praktyki współczesnej medycyny oferują różne zabiegi pozwalające na zminimalizowanie problemu – od mniej inwazyjnych, do tych o większej inwazyjności

  Na czym polega laserowe leczenie nadpotliwości?

  Właściwości lasera mogące być pomocne w zwalczaniu nadmiernej potliwości zostały odkryte przez Edwina Ishoo, doktora pracującego w Boston Cosmetic Surgery Center. Dzięki niemu laser stosowany jest z sukcesami w różnych częściach świata. Redukowanie ilości gruczołów potowych poprzez zabieg jest bezpieczne. Potencjalne komplikacje pojawiają się wyjątkowo rzadko. Zazwyczaj jest to obrzęk ustępujący po około siedmiu dniach od zabiegu. Zdarzają się również siniaki, przejściowe zmniejszenie czucia lub też powierzchowne oparzenie skórne. Warto wspomnieć, że używanie lasera w tym aspekcie nie zmienia owłosienia w okolicy pach, ani nie jest przyczyną zwiększania się potliwości w innych częściach ciała.

  Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

  Leczenie nadmiernej potliwości w okolicy pach polega na stałym usunięciu gruczołów potowych z zastosowaniem wiązki laserowej z precyzyjnie dobraną długością mocy, fali, a także czasie trwania impulsów. Cała wspomniana procedura medyczna odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjentowi podawana jest mieszanka roztworu soli fizjologicznej ze środkiem miejscowo znieczulającym, takim jak np. lidokaina. Tak przygotowanym specyfikiem obstrzykuje się tkankę podskórną dołów pachowych.

  Do wybranej tkanki światło lasera dociera za pomocą światłowodu. Wprowadza się podskórnie sondę w kształcie kaniuli. Wymaga to nacięcia. Jest ono niewielkie, dwumilimetrowe. Następnie poprzez wysoką temperaturę uszkodzeniu ulegają gruczoły potowe, które łącznie ze znieczuleniem, usuwa się za pomocą kaniuli ssącej.

  Całość procedury leczenia tego schorzenia trwa około 40 minut. Przypomina ona nieco zabieg liposukcji laserowej ze względu na zastosowany sprzęt, jednak w przypadku usuwania gruczołów potowych kaniula zostaje wprowadzona powierzchownie.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Łódź – jaki laser stosowany jest podczas zabiegu?

  Jeszcze nie tak dawno nadmierną potliwość w okolicy pach redukowano za pomocą metod chirurgicznych, a dokładniej poprzez łyżeczkowanie gruczołów pachowych, albo sympatektomii. We współczesnej medycynie powyższe sposoby wykorzystywane są raczej niechętnie i coraz rzadziej się je stosuje. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest fakt, iż generują one konieczność hospitalizacji i zastosowanie znieczulenia ogólnego. Dodatkowo, w przypadku sympatektomii istnieje konieczność ingerowania w okolicę tkanki piersiowej, a także dłuższej rekonwalescencji.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Łódź – zalecenia przed zabiegiem

  Pacjent może zostać zakwalifikowany do zabiegu z zastosowaniem laserowej metody leczenia nadmiernej potliwości jedynie poprzez wywiad medyczny oraz diagnozę jego problemu. Aby rzetelnie ocenić indywidualną sytuację pacjenta, lekarz stosuje tak zwany test Minora, umożliwiający zobrazowanie miejsc, które obejmuje problem. W momencie testu, miejsce, które charakteryzuje się wzmożoną potliwością zaczernia się. W ten sposób można zarówno dokonać diagnozy samej nadmiernej potliwości, jak i możliwe jest szczegółowe i właściwe zaplanowanie zabiegu.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Łódź – efekty zabiegu

  Stałe efekty walki z nadmierną potliwością można osiągnąć za pomocą laserowej redukcji gruczołów potowych. Potwierdzają to liczne wyniki badań. Jednym z nich są działania Alberto Goldmana. Udokumentował on, iż po jednym zabiegu o około 60% pacjentów zredukowano pocenie o minimum 75%. Z kolei u około 24% osób odsetek ten wahał się od 51 do 75 procent. Na bazie tych danych można stwierdzić, iż laserowe usuwanie gruczołów potowych w przypadku znacznej większości osób zadowalające efekty. Wyniki badań Alberto Goldmana opublikowano w 2008 roku w czasopiśmie Journal of Dermatologic Surgery. Opisano tam użycie lasera Nd-YAG. Udowodniono tym samym, iż laser jest skutecznym i bezpiecznym narzędziem leczenia wzmożonej potliwości okolic pach. W przypadku kiedy pojedynczy zabieg jest niewystarczający, można go powtórzyć. Kolejnego zabiegu, zdaniem Goldmana, potrzebuje około 25% pacjentów, cierpiących z powodu bardzo nasilonej nadpotliwości.

  Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że efekty zabiegu uzależnione są od indywidualnych cech i uwarunkowań pacjenta. Do najistotniejszych czynników zalicza się wiek, stan zdrowia, tryb życia danej osoby, a także stosowanie się do lekarskich zaleceń po zabiegu. Finalne efekty, możliwe do osiągnięcia, szacowane są podczas konsultacji lekarskiej.

  Laserowe leczenie nadpotliwości Łódź – przeciwwskazania do zabiegu

  Mimo, iż laser jest bezpieczny, jak przed każdym zabiegiem, należy wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwwskazań. W tym przypadku do laserowego usuwania nadpotliwości zalicza się:

  • Cukrzycę,
  • Choroby serca,
  • Niewydolność wątroby,
  • Niewydolność nerek,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi.

  Należy pamiętać, że decyzja o kwalifikacji do zabiegu uzależniona jest od decyzji lekarza chirurga, który zabieg będzie wykonywać. Swoją decyzję opiera na przeprowadzonych testach oraz wywiadu medycznego.

  Cennik

  Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
  Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym jest nadmierne pocenie? +
  O nadpotliwości mówi się w momencie kiedy dana osoba zaczyna wydzielać pot w sytuacjach, kiedy nie powinno się to zdarzyć, np. kiedy przebywa w pomieszczeniu z neutralną temperaturą, albo osoba nie odczuwa stresu. Mimo to definicja nadpotliwości jest dość obszerna i złożona, przez co wlicza także nadmierne pocenie się, np. podczas lata. W większości przypadków opiera się to o subiektywne odczucia danej osoby, jej poczucia komfortu i estetyki.

  Należy jednak mieć na uwadze, że pocenie się spełnia w ludzkim organizmie ważne funkcje, takie jak np. usuwanie toksyn z organizmu, regulację temperatury ciała. Tym samym całkowite wyeliminowanie pocenia się jest niemożliwe i byłoby szkodliwe dla gospodarki ludzkiego ciała.
  3. Dlaczego dokucza mi nadpotliwość? +
  Są różne powody występowania nadpotliwości. Może być ona uwarunkowana genetycznie lub być konsekwencją innych chorób, takich jak: nadczynność tarczycy, cukrzyca, infekcje, nowotwory, akromegalia, ale także być efektem przemian hormonalnych, np. menopauzy. Co ciekawe, nadmierne pocenie się w połączeniu z pieczeniem za mostkiem, niepokojem, dusznością i bólem w klatce piersiowej może być sygnałem zawału serca.
  5. Jak wygląda leczenie nadpotliwości laserem? +
  Na początku Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe – wybrane miejsce zostaje ostrzykiwane roztworem soli fizjologicznej i leku znieczulającego, a następnie wprowadza podskórnie końcówki światłowodu, ogrzewającego skórę i niszczącego gruczoły potowe, czego efektem jest zredukowana nadpotliwość. Podczas tej czynności lekarz nacina skórę Pacjenta na długości około 3 mm i w powstałe miejsce wprowadza końcówki światłowodu, który staje się tunelem światła lasera. Ponieważ gruczoły są wrażliwe na podwyższoną temperaturę, samoistnie obumierają one podczas nadmiernej ekspozycji na ciepło. Tym samym można stwierdzić, że lekarz stosując laser doprowadza do rozpadu gruczołów, a później je odsysa wraz z podanym wcześniej środkiem znieczulającym, podobnie jak w przypadku klasycznej liposukcji. Procedura ta nie jest bolesna, jednak część Pacjentów wskazuje na uczucie dyskomfortu.
  7. Ile kosztuje zabieg? +
  Zwykle należy uiścić opłatę w wysokości kilku tysięcy złotych, jednak jest to uzależnione od wielu czynników. Ostateczna cena zawsze dostosowywana jest indywidualnie do Pacjenta i proponowana mu na konsultacji medycznej. Mimo wszystko warto raz wydać pieniądze i pozbyć się kłopotliwego problemu, ciesząc się komfortowym życiem.
  2. Co należy zrobić przed zabiegiem? +
  Zanim u danego Pacjenta dojdzie do wykonywania zabiegu, musi on przejść przez szereg badań diagnostycznych. Lekarz skupia się na ocenie liczby, koloru oraz głębokości zmian skórnych, przebarwień, a także wszelkich znamion barwnikowych (pieprzyków), a także dokonuje oceny wrażliwości i reakcji skóry danej osoby. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do zabiegu, Pacjent poddawany jest próbie laserowej. Dobiera się wtedy energię w taki sposób, aby z jak najmniejszą jej ilością uzyskać jak najbardziej pożądany efekt.
  4. Co się dzieje po laserowym usuwaniu gruczołów potowych? +
  Kiedy miną około dwa tygodnie od zabiegu, Pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i typowej aktywności, wliczając w to np. podnoszenie ciężarów. Ze względu na fakt, iż laser nie blokuje gruczołów potowych, a trwale je niszczy i usuwa, nie należy obawiać się wzmożonego pocenia w pozostałych częściach ciała. Podobnie jest w aspekcie owłosienia, np. w dołach pachowych – często Pacjentki pytają, czy laser zmieni ich owłosienie. Odpowiedź brzmi: nie, laser nie wywołuje ani zmniejszenia ani zwiększenia owłosienia.

  Laserowe leczenie nadpotliwości stanowi dobrą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, takich jak np. łyżeczkowanie gruczołów potowych. Istnieje także możliwość wykonania zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej.
  6. Jakie mogą być powikłania nadpotliwości? +
  Zabiegi z zastosowaniem lasera są bezpieczne, jednak mogą pojawić się powikłania po zabiegu, do których zalicza się:
  • Potówki czerwone – jako reakcja na wysoką temperaturę i dużą wilgotność,
  • Potówki pospolite – pęcherzyki powstałe na skutek nadmiernego pocenia się z jednoczesnym utrudnieniem wydalania potu,
  • Potówki zwykłe – pęcherzyki rozsiane po całym tułowiu, będące efektem wysokiej gorączki,
  • Ropnie dołów pachowych – zakażenie gruczołów apokryfowych, objawiające się jako bolesne i ropne guzy ulegające pękaniu,
  Jeżeli Pacjent zauważy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, powinien skonsultować się z dermatologiem.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia nadpotliwości w Łodzi to 3000zł.