+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie rozstępów Łódź cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów jest obecnie bardzo skutecznym zabiegiem przynoszącym doskonałe efekty. Usuwanie rozstępów wymaga serii zabiegów, lecz już po pierwszym rozstępy stają się jaśniejsze i mniej widoczne.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Liposukcja laserowa

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź

  Bardzo często rozstępy są przyczyną kompleksów i niskiej samooceny. Szczególnie dotyka to kobiet, które obarczone są idealnym wizerunkiem celebrytów i modelek w Internecie i telewizji. Co ciekawe, nieestetyczne pręgi na skórze dotykają również mężczyzn, mimo, iż posiadają oni znacznie grubszą, twardszą, bardziej wytrzymałą i sprężystą skórę od kobiet. Bardzo często masa i wiek nie mają dużego znaczenia.

  Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

  Niestety w większości przypadków walka z rozstępami za pomocą różnych kremów i kosmetyków nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Z tego powodu warto zastanowić się nad poddaniem się specjalistycznemu zabiegowi z wykorzystaniem lasera.

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź – wskazania do zabiegu

  Laserowe usuwanie rozstępów jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które na co dzień borykają się z nieestetycznymi, charakterystycznymi, pręgowanymi śladami w strukturze skóry, szczególnie jeżeli występują one w miejscach widocznych, np. brzuch, są czerwone i zajmują znaczny obszar ciała. Za pomocą metody laserowej można nie tylko skutecznie zminimalizować ich widoczność, ale przede wszystkim podnieść swoją samoocenę, zwiększając jednocześnie swój komfort życia. Należy jednak pamiętać, że rozstępy dotykają nie tylko dorosłych kobiet i mężczyzn, ale ze względu na hormonalne zmiany w okresie dojrzewania, spotykają również osoby młode.

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź – jak przygotować się do zabiegu?

  Jak przed każdym innym zabiegiem, należy na początku odbyć konsultację medyczną z wybranym specjalistą, który potencjalnie będzie wykonywać zabieg. Na takiej konsultacji zostaną pacjentowi wydane szczegółowe zalecenia dotyczące postępowania przed zabiegiem. Najczęściej pacjent zobowiązany jest do:

  • Na minimum miesiąc przed planowaną procedurą laserowego usuwania rozstępów, pacjent powinien zrezygnować ze stosowania preparatów na bazie witaminy A oraz jej pochodnych, takich jak retinol, czy też izotretynoina.
  • Zaleca się zrezygnowanie z wykonywania zabiegu mikrodermabrazji.
  • Nie poleca się stosowania wszelkich zabiegów mających na celu złuszczanie skóry i naskórka, np. głębokich peelingów.
  • Należy zrezygnować ze stosowania preparatów zawierających w składzie witaminę C oraz wszelkie kwasy.
  • Przed zabiegiem należy dbać o to, aby skóra nie była opalona, ponieważ opalenizna to jedno z przeciwwskazań do zabiegu.
  • Obowiązkowo, minimum tydzień przed zabiegiem, zabronione jest spożywanie i stosowanie wszelkich produktów zawierających w sobie określone zioła, szczególnie niebezpieczny może okazać się nagietek oraz dziurawiec.

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź – przebieg zabiegu

  Najpowszechniejszym laserem wykorzystywanym podczas zabiegów usuwania rozstępów jest wykorzystanie lasera. Jest to bardzo zaawansowane rozwiązanie, ponieważ oprócz spektakularnych efektów estetycznych, oddziałuje on w sposób frakcyjnie nieablacyjny, czyli nie powoduje on uszkodzeń naskórka. W przeciwieństwie do innych zabiegów, np. usuwania blizn, czy też żylaków, w przypadku rozstępów nie oddziałuje się na zmiany skórne w sposób termiczny, a mechaniczny. Tym samym po zakończonym zabiegu pacjent nie dostrzega na swoim ciele żadnych widocznych śladów. Dodatkowo jego komfort zostaje zwiększony z powodu wyeliminowania czynniku bólu w przypadku zastosowania wspomnianego wyżej lasera, co generuje kolejną korzyść dla pacjenta, jaką jest brak konieczności stosowania znieczulenia. Energia jaką skupia wiązka lasera skierowana na skórę właściwą ma za zadanie pobudzić produkcję kolagenu.

  Całość procedury medycznej, jaką jest laserowe usuwanie rozstępów trwa zazwyczaj około od 15 do 45 minut, w zależności od powierzchni skóry dotkniętej tym nieestetycznym problemem. Większość pacjentów opisujących swoje doznania podczas zabiegu twierdzą, że występuje u nich delikatne kłucie i pieczenie, a także odczucie szczypania. Na koniec zabiegu pacjentowi na miejsce objęte leczeniem nakłada się regeneracyjny preparat ochronny.

  Zabiegi na rozstępy – rekonwalescencja

  Tuż po wykonanym zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności, aczkolwiek może odczuwać lekki dyskomfort spowodowany zaczerwienieniem i obrzękiem leczonego miejsca. Przez pierwsze 3 dni od zabiegu należy stosować ochronny preparat wspomagający regenerację. Należy również stosować przez minimum miesiąc od zabiegu krem z filtrem UV, najlepiej SPF50. Zabieg wzmocniony przez odpowiednią pielęgnację po pewnym czasie zapewnia jędrniejszą skórę, a nieestetyczne pasma stają się mniej widoczne i rozjaśnione. Ostateczny efekt widoczny jest po około trzech miesiącach. Mimo, iż jednorazowy zabieg pozwala znacząco poprawić stan skóry, zaleca się wykonanie serii zabiegów. W większości przypadków wystarczy od 3 do 5 podejść w odstępach trzytygodniowych.

  Laser na rozstępy – przeciwwskazania do zabiegu

  Jak przed każdym zabiegiem należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, dlatego należy na konsultacji ze specjalistą być szczerym i w trosce o swoje własne bezpieczeństwo dokładnie opisać swój stan zdrowia. Do najczęstszych przeciwskazań zalicza się:

  • Ciążę,
  • Bielactwo,
  • Opaleniznę,
  • Skłonność do powstawania bliznowców,
  • Stosowanie samoopalacza,
  • Posiadanie rozrusznika serca,
  • Stosowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
  • Epilepsję,
  • Chorobę nowotworową,
  • Podrażnienie skóry w miejscu zastosowania środków fotouczulających, np. pochodnych witaminy A, antybiotyków, dziurawca, nagietka.

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź – postępowanie po zabiegu

  Mimo, iż usuwanie rozstępów jest bezpieczne, to jednak nie jest to zabieg obojętny dla skóry. W większości przypadków nie pojawiają się skutki uboczne, aczkolwiek dość częste jest zaczerwienienie leczonego fragmentu ciała. Należy mieć na uwadze, że w przypadku usuwania głębokich i rozległych rozstępów, wymagającej większej ilości zabiegów, może pojawić się poparzenie skóry. Należy pamiętać, że proces gojenia się skóry trwa nawet kilka tygodni i przez ten czas należy zrezygnować z opalania się. Warto wspomóc swój organizm środkami zwalczającymi drobnoustroje, które mogą pojawić się w wyniku naruszenia warstwy skóry.

  Laserowe usuwanie rozstępów Łódź – możliwe powikłania po zabiegu

  Laserowe usuwanie rozstępów jest dość bezpieczne, jednak jak po każdym zabiegu mogą pojawić się efekty niepożądane. Są one związane ze stopniem wrażliwości skóry oraz cechami indywidualnymi danej osoby. Najczęściej pojawiają się zmiany kolorystyczne skóry, które w większości przypadków są przejściowe, ustępują po kilku miesiącach. Zdarza się, że pod wpływem działania wiązki lasera pojawiają się drobne siniaki, jednak one również ustępują, zazwyczaj po dwóch tygodniach.

  W razie wszelkich pytań i wątpliwości należy swoje obawy skonsultować ze specjalistą.

  Usuwanie rozstępów - cena 300 zł

  Cena ustalana jest indywidualnie. Jest ona zależna od konkretnego gabinetu i kliniki, a także miasta w jakim zabieg się odbywa. Dodatkowo innym determinantem finalnego kosztu jest rozległość i głębokość leczonych zmian skórnych. Należy pamiętać, że nie należy jedynie kierować się ceną, a przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo i ogólne dobro, szukając miejsca specjalnie do tego przeznaczonego, gdzie pacjent będzie mieć gwarancję jakości i skuteczności leczenia.

  Laserowe usuwanie rozstępów to najskuteczniejsza metoda walki z rozstępami skórnymi! Nasz profesjonalny gabinet gwarantuje pełne bezpieczeństwo i zadowolenie z przeprowadzonego zabiegu w atrakcyjnej cenie.

  Cennik

  Laserowe usuwanie rozstępów Cena
  Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są przyczyny powstawania rozstępów? +
  Rozstępy powstają w momencie, gdy:
  • Dochodzi do szybkiego wzrostu ciała i jego wagi,
  • Kobieta jest w zaawansowanej ciąży,
  • Dochodzi o szybkiego przyrostu tkanki mięśniowej lub tłuszczowej,
  • Dochodzi do zmian hormonalnych,
  • Dana osoba stosuje preparaty sterydowe.
  3. Kto jest najbardziej narażony na powstanie rozstępów, a zatem u kogo ten zabieg sprawdzi się najlepiej? +
  Zabieg polecany jest osobom, które posiadają rozstępy na skutek:
  • Otyłości i nadwagi,
  • Zmian przebytych w okresie dojrzewania – u nastolatków
  • Ciąży lub menopauzy – w przypadku kobiet, co związane jest ze wzrostem wagi i zmianami hormonalnymi,
  • Uprawiania ciężkiej aktywności fizycznej – w przypadku sportowców i kulturystów,
  • Negatywnego oddziaływania wielokrotnie powtarzanych diet niskokalorycznych,
  • Działania preparatów steroidowych,
  • Posiadania predyspozycji o podłożu genetycznym.
  5. Laserowe usuwanie rozstępów – ile zabiegów? +
  Rozstępy nie znikają całkowicie, ale można znacznie je zredukować lub rozjaśnić. Należy także pamiętać, że zarówno ostateczne efekty, jak i niezbędna ilość zabiegów jest kwestią indywidualną. Tym samym optymalne efekty jakie można osiągnąć widoczne są w przypadku wykonania serii zabiegów. W zależności od powagi zmian, ich rozległości i głębokości, może być konieczne wykonanie minimum 3 zabiegów lub więcej.
  7. Jakie są zalety zabiegu? +
  Po wykonaniu zabiegu z zastosowaniem lasera, Pacjenci chwalą sobie:
  • Obniżenie widoczności rozstępów oraz ich rozjaśnienie,
  • Wygładzenie i ujędrnienie skóry,
  • Poprawę ogólnego wyglądu skóry,
  • Wzrost jakości życia poparty większą pewnością siebie i atrakcyjnością,
  • Wzrost jakości życia poparty większą pewnością siebie i atrakcyjnością,
  • Bezpieczeństwo i skuteczność metody laserowej.
  9. Jakie są efekty zabiegu? +
  Głównym efektem zabiegu jest poprawa wyglądu skóry poprzez zminimalizowanie wyglądu rozstępów. Skóra nabiera jednolitego kolorytu, a także znacznie poprawia swoją teksturę. Tym samym, Pacjent cieszy się piękną, odmłodzoną i wyraźnie gładszą skórą. Metoda laserowa jest nieinwazyjna, dzięki czemu już po samej wizycie w klinice Pacjent z powodzeniem może wrócić do swoich codziennych obowiązków.
  2. Jakie są przeciwwskazania do laserowego usuwania rozstępów? +
  Lekarz na konsultacji medycznej może nie zakwalifikować do zabiegu osoby, która:
  • Posiada opryszczkę,
  • Posiada świeżą opaleniznę,
  • Cierpi na zapalenie wątroby,
  • Choruje na AIDS lub została zakażona wirusem HIV,
  • Posiada choroby skórne, takie jak łuszczyca i bielactwo,
  • Poddawana jest leczeniu immunosupresyjnym,
  • Jest w trakcie leczenia doustnego preparatami na bazie izotretinoiny lub stereoidów,
  • Posiada zmiany nowotworowe, szczególnie na skórze,
  • Wszczepiono jej rozrusznik serca lub posiada metalowe implanty,
  • Jest w ciąży,
  • Posiada infekcje, niezależnie od typu zakażenia,
  • Na jej skórze znajdują się otwarte rany,
  • Posiada zmiany skórne spowodowane cukrzycą, chemioterapią lub radioterapią,
  • Jej skóra przejawia nadwrażliwość na światło.
  4. Co się dzieje w trakcie zabiegu? +
  Przed całą procedurą medyczną Pacjent zobowiązany jest do poddania się konsultacji medycznej. Nie ma jednak konieczności wykonywania badań diagnostycznych, ani specjalnych przygotowywań. Należy jednak na zabieg przyjść z czystą skórą, pozbawioną wszelkich kosmetyków i kremów, a także jednorazową maszyną ogolić zbędne owłosienie.

  Kolejnym krokiem jest podanie znieczulenia miejscowego. W przypadku leczenia rozstępów jest to specjalny krem lub tzw. chłodzący cool pack.

  Następnie zaczyna się zabieg właściwy. Podczas manipulowania laserem przez lekarza, Pacjent może odczuwać zimny strumień powietrza. Ma to na celu zmniejszenie dyskomfortu wywołane przez odczucie lekkiego kłucia.

  Całkowity czas zabiegu zależny jest od indywidualnych czynników osobowych danej osoby oraz cech jej zmian skórnych. Standardowo czas może wahać się od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin. Podobnie jest w przypadku konieczności wykonania określonej ilości zabiegów. To, po jakim czasie Pacjent odczuje satysfakcjonujący efekt zależne jest od cech obszaru pokrytego rozstępami. Należy liczyć się nawet z kilkukrotną koniecznością poddawania się ingerencji laserowej. Zwykle stosując laser mówi się o serii od trzech do pięciu zabiegów przeprowadzanych w miesięcznych odstępach.
  6. Jakie są zalecenia pozabiegowe? +
  Po zabiegu, mimo, iż spokojnie można prowadzić samochód lub pójść do pracy, należy przede wszystkim zadbać o ochronę skóry. Przede wszystkim unikanie słońca i stosowanie kremów z wysokim filtrem to podstawa dobrze przeprowadzonej rekonwalescencji. Skórę należy także ochraniać przez infekcjami. Zaleca się preparaty z antybiotykiem lub dezynfekujące skórę. Ważne jest także odpowiednie nawilżenie. Wszystkie wyroby medyczne zostaną przedstawione Pacjentowi po zabiegu w formie zaleceń.

  Dodatkowo przez pierwsze kilka dni nie należy stosować:
  • Na bazie alkoholu lub mydła,
  • Peelingów,
  • Gąbek do mycia,
  • Ręcznika do wycierania miejsc poddanych zabiegowi.
  8. Czy laserowe usuwanie rozstępów boli? +
  Nie, Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, jednak może odczuwać on lekki dyskomfort w formie kłucia lub pieczenia.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania rozstępów w Łodzi to 500zł.