+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie trądziku Łódź cena 200zł

  Laserowe leczenie trądziku oparte jest na obkurczaniu grudek trądzikowych na powierzchni skóry. Zabieg skutecznie łagodzi uciążliwe zmiany skórne, a z czasem powoduje ich całkowite wyleczenie.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Liposukcja laserowa

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie trądziku Łódź

  Laserowe leczenie trądziku Łódź – objawy trądziku

  Pobudzone czynności gruczołów łojowych zaczynają wytwarzać nadmierne ilości sebum. Reakcją organizmu jest pojawianie się zaskórników, gródków, krost, torbieli ropnych, a także wągrów i pryszczy. W większości przypadków trądzik dotyka okolicy twarzy, górnej części pleców oraz klatki piersiowej.

  Trądzik jest chorobą zapalną i przewlekłą, wczesne rozpoczęcie kuracji może zahamować jego wysyp.

  Trądzik pospolity – jakie są przyczyny trądziku?

  Trądzik pospolity dotyka ponad 80% osób między dwunastym, a dwudziestym piątym rokiem życia, jednak coraz częściej można spotkać ludzi w wieku od trzydziestu do czterdziestu lat z tym problemem. W okresie dojrzewania pod wpływem hormonów dochodzi do wydzielania łoju oraz jego zagęszczenia, czego efektem jest trądzik. Nadmiernemu namnażaniu ulegają komórki ujścia mieszków włosowych. Z tego powodu zwęża się kanał wyprowadzający. Komórki, które zostały złuszczone nie mogą wydostać się na zewnątrz, ponieważ są sklejone łojem, przez co zatykają przewody. W czasie wypełniania łojem gruczołu powstaje grudka z ciemnym punktem na szczycie, zwana inaczej zaskórnikiem. Tlen nie dochodzi do zamkniętego gruczołu, czego efektem jest namnażanie się komórek beztlenowych. Wywołują one stan zapalny, czego efektem jest trądzik. Zarówno zaskórniki, jak i grudki mogą przekształcić się w krostę ropną.

  Trądzik różowaty objawy

  Ten typ trądziku dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, najczęściej po trzydziestym roku życia. Zmiany skórne widoczne są w okolicy twarzy i dekoltu. Nieleczone zmiany prowadzą do utrwalenia rumienia, trwałego poszerzania naczyń krwionośnych, a nawet do powstanie krost.

  Leczenie trądziku różowatego laserem Łódź

  W naszych gabinetach w celu skutecznych działań leczniczych trądziku stosuje się specjalistyczny laser. Za jego pomocą można niszczyć naczynia o znacznej średnicy, które umiejscowione są głęboko pod skórą. Dodatkowo, za pomocą homogenicznej penetracji, laser ten z powodzeniem może być wykorzystywany do różnych celów kosmetycznych i estetycznych z jednoczesnym minimalnym ryzykiem uszkodzeń tkanek...

  Dodatkowym atutem tego lasera jest jego najwyższa moc oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa, co sprawia, że jest on najszybszym i najbezpieczniejszym laserem dostępnym na rynku.

  Z pomocą absorbcji fal poprzez hemoglobinę i melaninę znajdującą się w skórze, ten typ lasera można zastosować również do usuwania powierzchniowych uszkodzeń naczynek, czyli rumieni, a także przebarwień. Indywidualnie dostosowana wiązka światła przenika w głąb skóry. Działając na gruczoły łojowe dochodzi do ograniczenia produkcji sebum oraz niszczenia bakterii będących przyczyną trądziku. Zostają uszkodzone tkanki posiadające określone chromofory, czego efektem jest zjawisko fototermolizy selektywnej, czyli sąsiednie tkanki nie zostają naruszone. Światło laserowe ma również właściwości odkażające, a także obkurczające pory. Za pomocą IPL można również korzystnie wpłynąć na produkcję kolagenu, zwiększającego elastyczność skóry oraz likwidując drobne zmarszczki.

  Laserowe leczenie trądziku Łódź – na czym polega?

  Zabiegi z zastosowaniem lasera umożliwiają bezpieczna oraz szybką korektę niedoskonałości cery. Metoda laserowa charakteryzuje się nieinwazyjnością – wykorzystywane długości promieni świetlnych ingerują jedynie na wybrany problem skórny, tym samym działa w obrębie wybranej zmiany. W ten sposób można uzyskać spektakularne efekty z jednoczesnym minimalnym czasie rekonwalescencji....

  Jednym z atutów lasera jest działanie stymulujące skórę, zmuszając ją do naturalnej odbudowy. Jest to szczególnie korzystne, jeżeli rozważa się usuwanie zmarszczek, blizn oraz ogólną poprawę jędrności skóry. Warto zaznaczyć, że dla pacjentów korzystanie z chirurgicznych zabiegów liftingujących jest mniej korzystne. Tym samym laser jest coraz bardziej doceniany przez coraz szersze grono specjalistów.

  Laserowe usuwanie trądziku daje duże możliwości, opierając się na sebostatycznym i bakteriobójczym działaniu głowicy lasera, która rozgrzewa skórę, ujędrnia ją i jednocześnie leczy trądzik. Dodatkową korzyścią jaką daje laser jest brak konieczności późniejszej kuracji farmakologicznej.

  Podsumowując, laseroterapia jest znacznie bardziej naturalną metodą odnowy, która nie wiąże się z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, charakterystyczne dla ingerencji chirurgicznej lub farmakologicznej. Za pomocą laseroterapii można oddziaływać na różne zmiany na skórze, w tym trądzik, eliminując go za pomocą właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Dodatkowo jest możliwość obkurczania grud trądzikowych, a nawet zapobieganie nowotworom nowych zmian. Wystarczy jeden zabieg, aby widoczna była poprawa stanu pacjenta. Jeżeli istnieje taka potrzeba, można procedurę powtórzyć po konsultacji medycznej. Należy pamiętać, że po zabiegu z zastosowaniem lasera skóra może być lekko czerwona, a także może pojawić się obrzęk, który znika po kilkudziesięciu godzinach. Zabieg nie wywołuje niedyspozycji estetycznej.

  Laserowe leczenie trądziku Łódź – przeciwskazania

  Mimo nieinwazyjności laseroterapii należy pamiętać, że jednak w dalszym ciągu jest to zabieg i jak przed każdym innym zabiegiem, należy wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwwskazań. W przypadku laseroterapii jest to:

  • Ciąża,
  • Stosowanie kosmetyków z retinolem,
  • Cukrzyca,
  • Stosowanie niektórych ziół, jak np. nagietek i dziurawiec,
  • Posiadanie rozrusznika serca,
  • Posiadanie aktywnych zmian bakteryjnych lub wirusowych na skórze,
  • Chorowanie na padaczkę,
  • Posiadanie skłonności do przebarwień,
  • Posiadanie opalenizny – nadmierna ilość melaniny pochłania znaczną dawkę energii, która może wywołać przebarwienia skórne,
  • Posiadanie zaburzeń krzepliwości krwi,
  • Zażywanie poszczególnych leków:
   • Wpływających na krzepliwość krwi (antykoagulanty), np. acard, aspiryna,
   • Leków fotouczulających, np. poszczególnych antybiotyków, takich jak tetracyklina, doksycyklina,
   • Leków fotouczulających, np. poszczególnych antybiotyków, takich jak tetracyklina, doksycyklina,
   • Zażywanie leków kardiologicznych.

  Laserowe leczenie trądziku Łódź – zalecenia przed zabiegiem

  • Zakazane jest opalanie się, zarówno w promieniach słonecznych, jak i solarium przez minimum miesiąc przed, jak i miesiąc po zabiegu.
  • Przed zabiegiem należy zmyć wszelkie kosmetyki, ponieważ ingeruje się wyłącznie na skórę czystą,
  • Niewskazane jest stosowanie peelingów i innych czynności złuszczających skórę minimum tydzień przed zabiegiem,
  • W dniu zabiegu należy wystrzegać się spożywania alkoholu,
  • W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić, o ile jest to możliwe, minimum tydzień przed zabiegiem. Z kolei zaleca się je na nowo włączyć po upływie dwóch tygodni od zabiegu.

  Laserowe leczenie trądziku Łódź – zalecenia po zabiegu

  • Korzystanie z sauny i gorącej kąpieli do dwóch tygodni po zabiegu jest niezalecane,
  • Przez miesiąc od zabiegu podczas zabiegów na twarz, należy zastosować krem z filtrem minimum SPF30,
  • Wszelkie kosmetyki można zastosować po upływie doby od zabiegu,
  • Niezalecane jest stosowanie preparatów z alkoholem w składzie oraz kosmetyków natłuszczających skórę,
  • Należy umówić się na kontrolną wizytę po zabiegu.
  W porównaniu do innych metod walki z trądzikiem, laserowe leczenie trądziku przez naszych specjalistów daje największą skuteczność. Zgłoś się do naszej kliniki już dziś i skutecznie zawalcz o powrót do zdrowia. Najwyższa jakość zabiegów w dobrej cenie.

  Cennik

  Leczenie trądziku Cena
  Laserowe leczenie trądziku rożowatego 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czy trądzik można usuwać laserem? +
  Tak, jak najbardziej zastosowanie techniki laserowej jest bardzo dobrym pomysłem na rozwiązanie problemu ze zmianami skórnymi, w tym trądziku. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. W przeciwieństwie do różnych form farmakoterapii nie obciąża ona organizmu. Za pomocą lasera, np. Fotona, łatwo i skutecznie niszczy się namnażające się bakterie, które odpowiadają za stany zapalne skóry. Światło, które jest emitowane przez jego głowicę wzmocnione jest przez fale radiowe, dzięki czemu może wniknąć w głąb skóry.
  3. Jakie efekty przynosi zabieg leczenia trądziku laserem? +
  Ostateczne efekty laseroterapii uzależnione są od indywidualnych czynników hormonalnych danej osoby, stopnia zaawansowania jego infekcji skórnych, a także siły i natężenia widocznych zmian. Jednak w większości przypadków już pierwszy zabieg przynosi znaczną różnicę w wyglądzie skóry. Zaleca się jednak zastosowanie serii zabiegów, zwykle od 3 do 12 spotkań z lekarzem, dzięki czemu można skutecznie:
  • Zahamować infekcję bakteryjną,
  • Złagodzić lub całkowicie wyeliminować zmiany trądzikowe,
  • Obkurczyć pory skórne,
  • Obkurczyć pory skórne,
  • Ogólnie poprawić wygląd skóry.
  5. Na czym polega laserowe usuwanie trądziku? +
  Usuwanie trądziku za pomocą laseroterapii jest szybkie i bezpieczne. Umożliwia skorygowanie wszelkich niedoskonałości skórnych. Za pomocą tej nieinwazyjnej metody, stosując poszczególne długości promieni świetlnych, można ingerować na wybrany problem skórny, precyzyjnie oddziałując w obrębie konkretnej zmiany. Leczenie trądziku laserem opiera się na bakteriobójczym i sebostatycznym działaniu głowicy lasera, rozgrzewającej skórę, przez co jest ona leczona i ujędrniana. W ten sposób skutecznie można wyeliminować leczenie farmakologiczne, które obciążą organizm.
  7. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Przede wszystkim na około miesiąc należy zrezygnować z opalania się na naturalnym słońcu i w solarium. Należy także odstawić wszelkie medykamenty i suplementy (w tym także ziołowe), które mają działanie fotouczuleniowe. Zabronione są także samoopalacze i inne produkty mające w składzie substancje zmieniające kolor skóry. Należy także zrezygnować z kosmetyków na bazie witaminy A oraz terinolu.
  9. Jak powinniśmy postępować po zabiegu? +
  Prawidłowa ochrona podrażnionej skóry to podstawa, dlatego należy:
  • Stosować kremy z wysokim filtrem SPF,
  • Stosować kremy nawilżające,
  • Zrezygnować z mocnych kosmetyków, np. z alkoholem w składzie,
  • Zrezygnować z opalania się.
  2. Jak działa laser na trądzik? +
  Przede wszystkim technologia E-light ma możliwość łączenia pulsującego światła IPL z falą radiową RF. Dzięki takiemu połączeniu usuwane są bakterie, odpowiadające za powstawanie zmian trądzikowych. Podczas terapii zmiany zapalne zaczynają się zmniejszać, a także pojawiają się z coraz mniejszą częstotliwością. Dużym atutem techniki laserowej jest to, iż można tuż po zabiegu wrócić do swoich codziennych obowiązków, ponieważ laser nie uszkadza skóry.
  4. Czy trądzik to problem tylko dotykający nastolatków? +
  W większości przypadków trądzik dotyka nastolatków, jednak coraz częściej dolegliwość ta pojawia się u osób w innych grupach wiekowych. Trądzik może dotknąć tak samo osoby po 30 roku życia, jak i w wieku średnim.
  6. Jak powstaje trądzik? +
  Niezależnie od wieku, trądzik dotyka osób z nieprawidłową pracą gruczołów łojowych, których podstawową funkcją jest wydzielanie sebum. Ich nadaktywność odpowiedzialna jest za występowanie na skórze pryszczy i zaskórników. Nadmierna ilość sebum przetłuszcza skórę, przez co staje się ona siedliskiem bakterii bytujących na ludzkiej skórze. Bardzo często podłożem zmian trądzikowych jest zachwiana równowaga hormonalna, a także czynniki genetyczne. Trądzik i jego natężenie może być także zależne od złej diety i niskiej aktywności fizycznej. Np. ostre przyprawy, słodycze, a także używki jak papierosy, alkohol w negatywny sposób wpływają na kondycję skóry.
  8. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  Jak przed każdym zabiegiem, lekarz na konsultacji medycznej diagnozuje istnienie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Należy tutaj wyszczególnić:
  • Ciążę i okres laktacji,
  • Zabiegi kosmetyczne lub medyczne, które zostały wykonane w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
  • Posiadanie chorób wewnętrznych, np. nowotworów, padaczki, infekcji i alergii,
  • Posiadanie rozrusznika serca lub aparatu słuchowego,
  • Posiadanie świeżej opalenizny (maksymalnie 4tygodniowej),
  • Stosowanie kosmetyków na bazie witaminy A lub E i ich pochodnych,
  • Zakażenie wirusem opryszczki w miejscu poddawanym ingerencji lasera,
  • Zażywanie leków, takich jak antybiotyki, sulfonamidy, retinoidy, tetracykliny, aspiryna, wpływające na rozrzedzenie krwi, fotouczuleniowych (w tym także ziół i suplementów).
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia trądziku w Łodzi to 200zł.