+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn Łódź cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn pozwala na rozjaśnienie i zmiękczenie blizn. Umożliwia również ich wyraźne wygładzenie, przez co blizny stają się mniej widoczne, a skóra dookoła nich jest dużo bardziej napięta.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Liposukcja laserowa

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn Łódź

  Laserowe usuwanie blizn Łódź – jak pozbyć się blizn?

  Niestety standardowe metody usuwania blizn są najczęściej inwazyjne oraz stosunkowo bolesne, dodatkowo niosą ze sobą ryzyko powikłań. W obecnej chwili medycyna daje inne możliwości, znacznie korzystniejsze dla pacjenta, które warto rozważyć.

  Blizny, które znajdują się w okolicy stawu, np. skokowego, łokciowego czy barkowego mogą silnie ograniczyć jego ruchomość.

  Technologia laserowego redukowania blizn jest nowoczesnym i nieinwazyjnym rozwiązaniem współczesnej medycyny. Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser frakcyjny pozwalający na zredukowanie wybranej blizny z zachowaniem większego komfortu pacjenta, minimalizując jego ból oraz ryzyko powikłań. Dużym atutem metody laserowej jest również znacznie krótszy czas rekonwalescencji niż w przypadku działań operacyjnych – z tego powodu stale rośnie liczba zwolenników lasera.

  Metodą, która jest w największym stopniu skuteczna w kwestii pozbywania się blizn o różnych wielkościach i w różnym czasie znajdowania się na skórze jest właśnie laserowa redukcja blizn.

  Laserowe usuwanie blizn Łódź – usuwanie blizn potrądzikowych

  Blizny powstałe w skutek przebytego trądziku nazywa się inaczej bliznami zanikowymi. Nie jest to problem jedynie nastolatków – nawet w 80% przypadków trądzik jest warunkowany genetycznie. Dodatkowo mimo odpowiedniej pielęgnacji i stosowania wysokiej jakości kosmetyków, coraz częściej trądzik obserwowany jest wśród osób dorosłych. Problem blizn będących efektem trądziku dotyka osób, które nie podejmowały prób jego leczenia lub też próbowały usunąć go za pomocą niekosmetycznych sposobów, takich jak wyciskanie pryszczy lub ich rozdrapywanie. Rozległość blizn zależna jest od stopnia zaawansowania trądziku, a także tempa z jakim goją się rany. W celu ich usunięcia likwidowane są zagłębienia oraz wyrównuje się koloryt skóry.

  W odróżnieniu od innych metod, jak np. głęboki peeling, czy też dermabrazja, laser funkcyjny pozwala na całkowicie skuteczne i bezpieczne oddziaływanie na głębokie potrądzikowe blizny, czego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Czynnikiem zwiększającym komfort pacjenta jest fakt, iż zastosowanie tej metody pozwala na wyeliminowanie bólu podczas zabiegu. Laser działa w ten sposób, że tworzy mikrouszkodzenia, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka – w ten sposób możliwe jest łatwiejsze gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizn wykonuje się zazwyczaj serię, około sześciu zabiegów, które oddalone są od siebie w czasie o miesiąc lub dwa. Następnie pozostawia się skórę na okres pół roku w celu regeneracji.

  Laserowe usuwanie blizn Łódź – usuwanie blizny po urazie

  Blizny pourazowe są efektem ran powypadkowych, oparzeń lub rozległych skaleczeń. Przebyte urazy pozostawiają na skórze ślad, który z czasem może powodować nerwoból. Częstym zjawiskiem są także blizny przerostowe.

  Na początku blizny pourazowe są zazwyczaj twarde oraz lekko uwydatnione powyżej powierzchni skóry. Bezpośrednio po urazie są miejscami bolesnymi o szarym zabarwieniu. Może również wystąpić swąd. Bez odpowiedniej pielęgnacji tego typu zmiany mogą wykazać skłonność do wysuszania oraz pękania.

  Leczenie blizn pourazowych z zastosowaniem lasera frakcyjnego polega na spłyceniu i uelastycznieniu tkanek, które tę bliznę otaczają. Za pomocą metody laserowej można usunąć aż 30% tkanki łącznej, która tworzy bliznę. Następnie w ciele człowieka zaczyna się proces regeneracji włókien kolagenowych. Efektem tego działania jest wytwarzanie tkanki zastępującej bliznę, która jest bardzo zbliżona do zdrowej skóry.

  Laserowe usuwanie blizn Łódź – usuwanie blizny po operacji

  Blizny pooperacyjne są efektem przeprowadzanych operacji. Najczęściej dotyczą urazów ortopedycznych lub porodu metodą cesarskiego cięcia. Tak samo jak w przypadku blizn pourazowych, przybierają one różne zabarwienia i kształty. Istotnym czynnikiem dla blizn pooperacyjnych jest wiek znamienia – im blizna jest starsza, tym większe trudności występują przy jej usuwaniu.

  W początkowym okresie wszelkie pooperacyjne zrosty mogą być miękkie. Zazwyczaj nie wystają ponad powierzchnię skóry. Z tego powodu są również mniej widoczne. Po około siedmiu dniach poszerzają się i unoszą. Na skórze widoczne staje się stwardnienie. Zwykle pęka ono dopiero po upływie kilku miesięcy, a rana przestaje być bolesna. Niestety każda blizna, nawet spowodowana niewielkim nacięciem, przyjmuje inny odcień, niż zdrowa skóra. Zazwyczaj odznacza się ona jako sine lub czerwonawe miejsce, którego koloryt nie blednieje nawet po upływie kilku lat. Jedynie w niewielkim odsetku stają się niewidoczne.

  Laserowe usuwanie blizn Łódź – przeciwwskazania do zabiegu

  Oferowane zabiegi przez nasz gabinet odznaczają się całkowitym bezpieczeństwem oraz bezinwazyjnością. Należy mieć jednak na uwadze, że w dalszym ciągu jest to pewna ingerencja w ciało pacjenta. Z tego powodu należy podczas konsultacji medycznej wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu, do których zalicza się:

  • Ciążę,
  • Okres karmienia piersią,
  • Leczenie izotretynoniowe – należy odczekać pół roku od momentu zakończenia leczenia,
  • Świeżą opaleniznę,
  • Choroby nowotworowe,
  • Poszczególne choroby przewlekłe, takie jak no. Cukrzyca, łuszczyca, choroby autoimmunologiczne, fotodermatozy,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi i przyjmowanie leków z rodzaju antykoagulantów,
  • Alergie, uczulenia, nadwrażliwości różnego typu,
  • Tendencje do keloidów,
  • Infekcje, np. opryszczka.

  Laserowe usuwanie blizny – technologia zabiegu

  Zabiegi laserem stosowane są do zmniejszania blizn będących efektem przebytego trądziku oraz blizn pooperacyjnych. Rewolucyjna głowica laserowa uwalnia impulsy, które oddziałują na koagulację uszkodzonej tkanki bliznowatej, tym samym stymulując tworzenie nowej i zdrowej tkanki. Wiązka lasera emitowana z urządzenia dociera do głębokich warstw skóry, umożliwiając zlikwidowanie nawet głębokiej i rozległej zmiany skórnej...

  Dużą wartością lasera frakcyjnego jest połączenie krótkiego czasu potrzebnego na regenerację skóry z maksymalną skutecznością. Warto wspomnieć, że stosowanie lasera eliminuje ryzyko pojawienia się infekcji, a także minimalizuje ból, który w ocenie większości pacjentów jest praktycznie nieodczuwalny.

  Technologię laserowego redukowania blizn stosuje się we wszelkich typach skóry. Z powodzeniem można oddziaływać na zrosty, niezależnie od ich wieku oraz wielkości. W ten sposób metoda laserowa staje się z roku na rok coraz bardziej popularna.

  Laserowe usuwanie blizn Łódź – pielęgnacja po zabiegu

  Normalną reakcją skórną po zabiegu z zastosowaniem lasera jest utrzymywanie się zaczerwienionych miejsc oraz lekkiej opuchlizny wokół blizny. Czasami zdarza się, że pojawia się delikatna wysypka, która w najbliższym czasie zaczyna się złuszczać lub całkowicie zanika. Filarem odpowiedniej pielęgnacji jest stosowanie kremów nawilżających z dobrym składem, a także regularne nawadnianie organizmu wodą niegazowaną...

  Dodatkowo należy zrezygnować z gorących kąpieli, z przebywania na słońcu oraz z saun. Należy również pamiętać o ochronie kremów z wysokim filtrem UV. Warto również zrezygnować z peelingów. Niestosowanie się do zaleceń może skutkować pojawieniem się poważnych przebarwień. Z tego powodu zaleca się stosowanie zabiegów laserowych w zimie lub na jesień.

  Aby całkowicie się zregenerować po zabiegu, skóra potrzebuje maksymalnie sześciu tygodni, jednak czas jest czynnikiem indywidualnym i zależy od konkretnego przypadku pacjenta. Należy także pamiętać, że aby osiągnąć pożądane efekty należy przeprowadzić serię zabiegów.

  Usuwanie blizn metodą laserową pozwala na znaczące zmniejszenie lub całkowite usunięcie blizn. Taki zabieg ma zarówno charakter estetyczny, jak i zdrowotny, przywraca bowiem pełną sprawność w przypadku blizn powstałych na skutek wypadku czy operacji. Nasza klinika posiada w swojej ofercie zabiegi kosmetologiczne w korzystnych cenach.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn Cena
  Laserowe usuwanie blizn od 350,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym jest blizna? +
  Blizna jest efektem gojenia się rany, która powstała na skutek przebytej operacji, urazu lub trądziku. Czas jej dojrzewania może sięgnąć nawet dwóch lat.
  2. Laserowe usuwanie blizn – co to za zabieg? +
  Usuwanie blizn za pomocą lasera polega na niszczeniu komórek skóry w sposób kontrolowany w celu pobudzenia tkanki do odbudowy i regeneracji. W procesie gojenia się blizny należy zwrócić uwagę na dwa kluczowe aspekty. Pierwszym z nich jest etap proliferacji, kiedy fibroblasty, czyli komórki skórne, intensywnie się namnażają tworząc tkankę bliznowatą. Jest to moment, który można zaobserwować gołym okiem – blizna ma wtedy kolor czerwony ze względu na jej wysycenie naczyniami krwionośnymi. Jest to także moment miękkości i elastyczności zmiany skórnej, przez co jest podatna na różne działania mechaniczne. Z tego powodu etap ten jest dobrym momentem zastosowania głowicy Dye–VL 500–600nm, która niszczy hemoglobinę, stanowiącą czerwony barwnik naczyń krwionośnych, dzięki czemu blizna staje się mniej widoczna i jaśniejsza.

  Wraz z upływem czasu blizna przechodzi w fazę remodellingu, czyli przebudowy. W dotyku jest twardsza, traci swój intensywny kolor, dzięki czemu barwą zbliża się do zdrowej tkanki.
  3. Usuwanie blizn – dla kogo jest wskazane? +
  Laserowe usuwanie blizn polecane jest osobom, które odczuwają dyskomfort związany ze swoimi zmianami skórnymi, takimi jak rozstępy, blizny potrądzikowe, a także blizny różnego pochodzenia, niezależnie od ich wieku.
  4. Usuwanie blizn potrądzikowych – jakich efektów można się spodziewać? +
  Moc lasera zwiększa sferę termiczną i ablację wokół mikrourazu wykonywanego w skórze, co powoduje regenerację skóry i warunkuje rezultaty po zabiegu. Przestrzenie między powstałymi mikrourazami są rezerwuarem zdrowej skóry, dzięki któremu łatwiej dochodzi do przebudowy kolagenu, warunkując powstanie nowej blizny, jednak już o prawidłowej strukturze. W przypadku blizn potrądzikowych – efektem jest wygładzona faktura skórna i ujednolicony koloryt.
  5. Laserowe usuwanie blizn – przeciwwskazania +
  • Ciążą,
  • Świeża opalenizna,
  • Stosowanie leków fotouczulających, izotretynoiny lub tretinoiny,
  • Choroba nowotworowa, bielactwo, łuszczyca,
  • Zapalenie skóry,
  • Zakrzepica.
  6. Usuwanie blizn pooperacyjnych – przygotowanie do zabiegu i czas trwania +
  • Należy zrezygnować z opalania, zarówno na słońcu, jak i w solarium,
  • Należy zrezygnować z zabiegów złuszczających naskórek, takich jak mikrodermabrazja lub peeling,
  • Zrezygnuj z leków fotouczulających, suplementów i kosmetyków na bazie dziurawca, pokrzywy, skrzypu i rumianku,
  • Zrezygnuj z kosmetyków zawierających kwasy i witaminę A, w tym retinol.
  7. Usuwanie blizn – jak przebiega rekonwalescencja? +
  Rekonwalescencja w przypadku laserowego usuwania blizn może sięgać nawet miesiąca. Warto także po zabiegu przez około trzy dni zostać w domu i zrezygnować ze swoich obowiązków. Jest to spowodowane tym, iż naskórek po zabiegu staje się zaczerwieniony, a także może pojawić się obrzęk i swąd. Miejsce poddane ingerencji laserowej nie powinno być traktowane drażniącymi preparatami, a także warto je chronić przed urazami mechanicznymi i tarciem. Kluczem do odpowiedniej rekonwalescencji jest sztywne trzymanie się zaleceń lekarza, wliczając w to także stosowanie dobranych przez niego kosmetyków lub leków. Warto także zadbać o odpowiednie nawilżenie, a także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, co generuje konieczność stosowania kremów z wysokim filtrem. Z opalania należy zrezygnować na okres około pół roku. W przeciwnym razie mogą wystąpić szpetne przebarwienia skórne, trudne do usunięcia.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Zabieg laserowego usuwania blizn w Łodzi to koszt od 350zł.