+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe zamykanie naczynek Łódź cena od 200zł

  Rozszerzone naczynka krwionośne tworzą nieestetyczne zmiany, które zazwyczaj pojawiają się na twarzy lub na nogach. Są one nie tylko problemem estetycznym i zdrowotnym, ale równie często stanowią źródło obniżonej samooceny i kompleksów.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Liposukcja laserowa

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie naczynek Łódź

  Laserowe zamykanie naczynek Łódź – zamykanie naczynek na twarzy

  Współczesna medycyna estetyczna daje szanse i możliwości na pozbycie się rozszerzonych naczynek krwionoścnych wstydliwego problemu. W tej chwili można je zamknąć, przez co staną się niewidoczne. Jest to możliwe poddając się zabiegowi laserowego usuwania naczynek. Jest to zabieg komfortowy, który pozwala na szybki powrót do codziennych aktywności pacjenta.

  Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

  Laserowe zamykanie naczynek Łódź – wskazania do zabiegu

  Dobrym sposobem na pozbycie się pajączków naczyniowych, inaczej zwanych teleangiektazją jest poddanie się zabiegowi laserowego zamykania naczynek. Teleangiektazja jest jedną z najczęściej występujących form zaburzeń krążenia żylnego. Zazwyczaj dotyka ona kobiet. Należy pamiętać, że ten nieestetyczny problem nie znika samodzielnie, czerwone lub sine żyłki dostrzegalne na skórze koniecznie należy leczyć, aby nie doprowadzić do pogłębienia problemu. Zamykanie naczynek z zastosowaniem metody laserowej dedykowane jest również osobom, które posiadają znamiona port wine, czyli wrodzone malformacje naczyń włosowatych. Korzystne efekty dostrzega się również u osób z naczynkami rubinowymi, które określa się także mianem naczyniaków starczych.

  Laserowe zamykanie naczynek Łódź – wskazania do zabiegu

  Przede wszystkim należy zrezygnować z opalania się, a także solarium i samoopalacza, ponieważ skóra, która będzie poddawana ingerencji laserowej powinna być pozbawiona opalenizny, aby nie dopuścić do pojawienia się przebarwień skórnych, trudnych do usunięcia. Dodatkowo przez minimum miesiąc do umówionego zabiegu należy zrezygnować ze stosowania wszelkich kosmetyków i preparatów posiadających zarówno witaminę A, jak i jej pochodne w składzie – szczególnie należy zwrócić uwagę na retinol i izotretynoinę. Aby zabieg usuwania naczynek był bezpieczny i efektywny, należy powstrzymać się od wykonywania takich zabiegów pielęgnacyjnych, jak mikrodermabrazja oraz peeling. Należy również odstawić kosmetyki zawierające w składzie kwasy oraz witaminę C. Dodatkowo, minimum tydzień przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować ze spożycia wszelkich herbat ziołowych, naparów, kosmetyków, preparatów i suplementów diety, które mają działanie fotouczulające. Szczególnie należy zwrócić tutaj uwagę na nagietek i dziurawca.

  Laser zamykanie naczynek – jak wygląda zabieg?

  Naczynka krwionośne zamykane są poprzez oddziaływanie lasera na wybrany fragment na skórze. Jest to zabieg bezbolesny, przez co nie ma potrzeby podawania pacjentowi znieczulenia. Co ciekawe, jest to nawet niewskazane z punktu widzenia medycznego, ponieważ krem wykorzystywany do znieczuleń obkurcza naczynia krwionośne. Zabieg jest dość krótki. W zależności od rozległości i zaawansowania problemu trwa on od piętnastu do czterdziestu pięciu minut. Zwykle pacjenci opisują swoje doznania sensoryczne jako pieczenie, szczypanie, kłucie. Potencjalny czynnik bólowy eliminuje się w tym przypadku poprzez wykorzystywanie lasera wyposażonego w specjalną, chłodzącą końcówkę, dzięki czemu naświetlanie skóry nie jest dla pacjenta uciążliwe....

  Działanie lasera można opisać jako oddziaływanie wiązki światła, emitowanej podczas zabiegu, pod wpływem której dochodzi do podgrzania hemoglobiny, wykrzepiania, a także zamykania rozszerzonego naczynka, przy czym nie uszkadza się tym procesem skóry. Po leczeniu, na określone fragmenty ciała nakłada się regenerujący preparat ochronny. Jeżeli ingerencji poddawane są niewielkie zmiany naczynkowe, zamknięcie ich jest możliwe już na pierwszym zabiegu. W przypadku kiedy dany pacjent zgłasza się z bardziej rozległymi zmianami, konieczne jest odbycie serii zabiegów, które powinny być wykonane z przerwami sześciotygodniowymi. Ilość niezbędnych zabiegów ustalana jest przez lekarza na podstawie diagnostyki zaawansowania problemu zmian.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – zalecenia po zabiegu

  Zamykanie naczynek za pomocą metody laserowej zalicza się do zabiegów nieinwazyjnych. Z tego powodu pacjent chwilę po zabiegu jest wstanie wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności. Nie ma potrzeby poddawania się hospitalizacji. Okres rekonwalescencji odbywa się w domu. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach – przede wszystkim należy zrezygnować z wykonywania makijażu przez minimum następne dwadzieścia cztery godziny od zabiegu. Przez kolejny tydzień należy na skórę nakładać preparat, który swoim działaniem wspomaga proces regeneracji. Należy mieć na uwadze, że początkowo pacjent może dostrzegać zaczerwienienie miejsca, które poddawane jest oddziaływaniu lasera, a także może się pojawić lekki obrzęk, co jest całkowicie normalną reakcją organizmu.

  Dodatkowo, w ciągu tygodnia od zabiegu warto, aby pacjent unikał wszelkich czynności, które mogą doprowadzić do przegrzania i przekrwienia skóry, takich jak np. gorąca kąpiel, intensywny trening, spędzanie czasu w saunie. Należy również pamiętać o stosowaniu kremów ochronnych przed działaniem promieni słonecznych UV z wysokim filtrem – dobry wybór zaczyna się od SPF50.

  Laserowe zamykanie naczynek polecane jest szczególnie osobom borykającym się z tak zwanymi „pajączkami”, rumieniem czy innymi przebarwieniami. Lekarze pracujący w naszym gabinecie pomogą Ci w odzyskaniu dawnego wyglądu skóry oraz odzyskaniu pewności siebie w dobrych cenach.

  Cennik

  Zamykanie naczynek Cena
  Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
  Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Na czym polega zabieg? +
  Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych umożliwia zamknięcie określonego, rozszerzonego naczynia poprzez potraktowanie go naświetlaniem promieniowania laserowego. Sprawia ono, iż temperatura krwi w naczynku rośnie, przez co naczynia się obkurczają i zamykają, a następnie wchłaniają się. Jest to zabieg z trwałym efektem.
  3. Skąd się biorą popękane naczynka na twarzy? +
  Popękane naczynka mają różną etymologię. Zazwyczaj pojawiają się na skórze w okolicy twarzy, nosa oraz nóg. Mówi się, że istnieje grupa osób o tzw. cerze naczynkowej, którzy charakteryzują się niewielką elastycznością ich naczyń, ułożonych płytko pod skórą. Sama ich skóra jest stosunkowo cienka i wrażliwa. Z tego powodu w większym stopniu widoczne są popękane, nieestetyczne ślady, ponieważ ich czerwień jest bardziej widoczna.

  Popękane naczynka widoczne są także u osób z trądzikiem różowatym, który zwykle ma podłoże hormonalne, genetyczne, immunologiczne lub wykazują zaburzenia naczynioruchowe.

  Inną przyczyną występowania tego problemu jest niewłaściwy styl życia i czynniki społeczno-środowiskowe, np. mała aktywność fizyczna, praca siedząca, niewłaściwa dieta.
  5. Jakie są inne możliwe przyczyny popękanych naczynek na skórze twarzy? +
  Lekarze dopatrują się przyczyn powstawania popękanych naczyń krwionośnych w:
  • Delikatnej, wrażliwej i suchej skórze,
  • Nadciśnieniu tętniczym,
  • Nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne,
  • Częste i nadmierne przebywanie w wysokiej temperaturze,
  • Nadużywaniu alkoholu lub paleniu tytoniu,
  • Niezdrowym stylu życia i pracy,
  • Zażywaniu sterydów.
  Lekarze zwracają uwagę, że w większości przypadków problem ten dotyka kobiet w różnym wieku.
  7. Jakie są przyczyny popękanych naczynek na nogach? +
  Przyczyną tzw. pajączków może być:
  • Długotrwałe przebywanie w niezmiennej pozycji, głównie stojącej lub siedzącej,
  • Niewystarczająca aktywność fizyczna,
  • Predyspozycja genetyczna,
  • Otyłość,
  • Ciąża,
  • Zmiany hormonalne,
  • Posiadanie schorzeń układu krwionośnego i żylnego.
  9. Jaki jest okres regeneracji po zabiegu? +
  Czas oscyluje zwykle w około dwa lub trzy miesiące.
  2. Ile zabiegów należy wykonać? +
  Optymalne efekty dostrzega się po serii zabiegów. Zwykle Pacjenci wykonują od jednego do sześciu spotkań laseroterapeutycznych, oddalonych od siebie o dwa lub trzy tygodnie.
  4. Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu? +
  Podrażnioną skórę należy traktować bardzo delikatnie, stosując żel bezmydłowy do mycia lub płyn micelarny z dobrym składem. Niezalecane są preparaty na bazie alkoholu, retinolu, nadtlenku benzoilu, a także kwasu salicylowego. Podczas osuszania nie należy skóry pocierać, ani drażnić. Warto przez pewien czas odstawić peelingi i środki ściągające.
  6. Czy można się opalać po zabiegu? +
  Nie, opalanie się po zabiegu z zastosowaniem lasera, zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium lub za pomocą samoopalaczy może skutkować pojawieniem się przebarwień skórnych trudnych do usunięcia. Bezwzględnie należy stosować zwiększone środki ostrożności w postaci codziennego stosowania kremu z SPF minimum 50.
  8. Co z makijażem po zabiegu? +
  Przez około pięć dni od momentu zabiegu należy unikać nakładania makijażu na miejsca, które były poddawane naświetlaniu. Można jednak używać kosmetyków mineralnych, jednak dopiero po 24 godzinach od zakończenia całej procedury medycznej.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego zamykania naczynek w Łodzi to koszt od 200zł.