+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź - cena 4500zł

  Laserowe usuwanie hemoroidów odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, gdzie wcześniej pacjent poddawany jest w znieczuleniu miejscowym.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Liposukcja laserowa

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź

  Laserowe usuwanie hemoroidów Łódź - jak usunąć hemoroidy?

  W momencie kiedy dany pacjent posiada zmiany stopnia drugiego, u podstawy hemoroida wykonuje się fotokoagulację. W konsekwencji doprowadza się do martwicy guza. W sytuacji kiedy pacjent zgłosi się z bardziej poważną zmianą, istnieje możliwość odparowania zmian wystających poza odbyt. Warto mieć na uwadze, że operacja na hemoroidy wykonywana jest zawsze z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa.

  Nieleczone hemoroidy rozwijają się i z czasem dochodzi do wypadania guzka, który jest wyczuwalny w okolicy odbytu po wypróżnieniu.

  Usunięcie hemoroidów Łódź - wskazania do operacji

  Wskazaniem do wykonania laserowego leczenia hemoroidów są zmiany II lub III stopnia.

  Usunięcie hemoroidów Łódź - jak przygotować się do operacji?

  Zanim dana osoba zostanie poddana leczeniu hemoroidów metodą laserową, obowiązkowo odbywa konsultację proktologiczną, gdzie lekarz zdiagnozuje skalę zaawansowania choroby. Przez minimum osiem godzin od planowanej procedury medycznej należy zrezygnować ze wszelkich posiłków, a także w ciągu czterech godzin do zabiegu należy zrezygnować z przyjmowania płynów.

  Usuwanie hemoroidów Łódź - przebieg operacji

  Podczas konsultacji lekarz po ocenie zmiany chorobowej dobiera odpowiednie metody usuwania hemoroidów – ablacyjną lub nieablacyjną. W momencie kiedy kanał odbytu jest już znieczulony, wprowadza się do niego wziernik, a później wykonuje się fotokoagulację z użyciem wiązki lasera. Dużym atutem lasera jest to, iż zwiększa on precyzję działań lekarza, a także ryzyko pojawienia się niekontrolowanego krwawienia jest obniżone. Dodatkowo cała procedura medyczna z użyciem lasera niweluje konieczność późniejszego zakładania pacjentowi szwów, dzięki czemu pacjent w krótszym czasie odbywa rekonwalescencję pozabiegową. Warto dodać, że po laserowym usuwaniu hemoroidów dana osoba może bez większych przeszkód wrócić do swoich codziennych aktywności, jednak musi on zachować szczególną ostrożność.

  Efekty laserowego leczenia hemoroidów

  Laserowe leczenie hemoroidów oferowane jest osobą, które dążą do poprawy swojej jakości życia, chcąc usunąć wszelkie uciążliwości związane z wypróżnianiem. Po zabiegu dana osoba odczuwa znaczną poprawę – ból się obniża, ustępuje swąd, pieczenie, guzy krwawnicze stają się mniej widoczne.

  Przeciwwskazania do zabiegu laserowego

  Jak przed każdym zabiegiem, na konsultacji medycznej lekarz potwierdzi lub wykluczy wszelkie przeciwwskazania. W przypadku leczenia hemoroidów z zastosowaniem lasera zalicza się do nich:

  • Stan zapalny kanału odbytu lub odbytnicy,
  • IV stopień żylaków,
  • Przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
  • Ciąża,
  • Karmienie piersią,
  • Choroby nowotworowe,
  • Wady serca,
  • Sepsa,
  • Zakrzepica.

  Skleroterapia - skuteczny sposób na leczenie hemoroidów

  Skleroterapia jest skutecznym sposobem na leczenie hemoroidów. Standardowo wykorzystuje się ją podczas usuwania problemów z żylakami głębokimi i naczyniowymi, zakrzepicy żył głębokich lub też choroby reumatycznej.

  Zabieg skleroterapii – wskazania do wykonania i przebieg

  W przypadku leczenia hemoroidów, skleroterapię włącza się w momencie kiedy pozostałe sposoby zawodzą i prowadzą do braku remisji objawów. W przypadku kiedy patologiczne zmiany w dalszym ciągu występują, nawet kiedy pacjent stosuje odpowiednią dietę, zażywa przepisane środki farmakologiczne i wprowadził zmiany nawyków toaletowych, proponuje się danej osobie skleroterapię jako jeden z alternatywnych zabiegów dla gumkowania hemoroidów lub ich usuwania za pomocą krioterapii a także laseroterapii...

  W zależności od ilości ostrzykiwanych zmian, zabieg jest dość krótki i zazwyczaj czas jego trwania waha się od kilkunastu do trzydziestu minut. Lekarz ma możliwość precyzyjnego określenia miejsca wkłuć poprzez zastosowanie wideoanoskopu – specjalnego urządzenia, które jest swojego rodzaju połączeniem wziernika i kamery. Następnie pacjentowi podaje się w chorobowo zmienione miejsca przez hemoroidy roztwór trzy procentowy aethosklerolu, w celu obkurczenia ścian naczyń, ich zamknięcia, a w konsekwencji usunięcia żylaków znajdujących się w odbycie. Podczas zabiegu personel medyczny stale czuwa nad stanem pacjenta, dbając o jego komfort i bezpieczeństwo. Z tego powodu cała procedura medyczna prowadzona jest w znieczuleniu miejscowym. Po przebytej skleroterapii zaleca się kilkudniowy odpoczynek. Pacjent powinien również umówić się na wizytę kontrolną, aby lekarz ocenił poprawność przebiegu rekonwalescencji i gojenia się ran. Następne etapy są już całkowicie uzależnione od pacjenta i jego nastawienia, ponieważ w tym miejscu na znaczeniu nabierają zasady profilaktyki hemoroidalnej, do której zalicza się specjalną dietę, odpowiedni stopień aktywności fizycznej, stosowanie odpowiednich nawyków toaletowych, a także unikanie ćwiczeń i innych czynności fizycznych, które wiążą się ze wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej. Należy również unikać zaparć.

  Efekty skleroterapii i przeciwwskazania

  Współcześnie skleroterapię uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia zmian hemoroidalnych. Szacuje się, że za jej pomocą można całkowicie zniwelować zmiany chorobowe nawet w 90% przypadków pacjentów. Po jej wykonaniu można oczekiwać remisji schorzenia – inaczej mówiąc: ustąpienia objawów. W ten sposób dana osoba przestaje odczuwać krwawień z odbytu, bólu okolicy odbytu, pieczenia i swądu. Mimo, iż skleroterapia jest skuteczna i polecana wielu osobom, należy mieć na uwadze, że i po niej mogą pojawić się powikłania. Pacjent może odczuć formę wstrząsu uczuleniowego będącego reakcją na podawany preparat. Może również pojawić się problem z zakrzepem żylnym, a także zapalenie żył. Warto dodać, że są to przypadki bardzo rzadkie i skrajne, częściej obserwowalne w przypadku leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.

  Cena laserowego usuwania hemoroidów

  Koszt wykonania usunięcia hemoroidów z zastosowaniem lasera ustalany jest z pacjentem indywidualnie, podczas konsultacji medycznej. Cena szacowana jest na podstawie zdiagnozowanego problemu chorobowego, jego zaawansowania, a także zastosowanego typu lasera podczas usuwania hemoroidów. W naszym gabinecie usługę leczenia hemoroidów metodą laserową można wykonać już od 600zł. Należy pamiętać, że leczenie hemoroidów z zastosowaniem zarówno lasera naczyniowego, jak i lasera CO2 wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zanim dana osoba zostanie zakwalifikowana do zabiegu, wymagane jest przeprowadzenie gruntownej diagnostyki proktologicznej, którą zleca lekarz proktolog. Dużym atutem naszego gabinetu jest prowadzenie zabiegów leczenia hemoroidów pod opieką lekarzy, specjalistów z dziedziny proktologii, którzy wykazują się dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem.

  Laserowe usuwanie hemoroidów jest bardzo bezpiecznym sposobem leczenia żylaków odbytu. W naszym nowoczesnym gabinecie korzystamy tylko z najwyższej jakości sprzętu medycznego i współpracujemy tylko z dyplomowanymi lekarzami. Cechują nas również konkurencyjne ceny tego typu zabiegów.

  Cennik

  Proktologia Cena
  Laserowe usuwanie hemoroidów 4500,00 zł
  Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych od 3000,00 zł
  Leczenie hemoroidów metodą Barrona 400,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Co to są żylaki odbytu? +
  Hemoroidy de facto są żylakami odbytu. Przybierają formę nabrzmiałych lub objętych stanem zapalnym struktur naczyniowych, ulokowanych w kanale odbytniczym. Dają one różne objawy. Pierwszym z nich są niebolesne krwawienia z odbytu. Z kolei w bardziej zaawansowanej fazie choroby może pojawić się obrzęk, silny ból, a nawet zakrzepica w obrębie żylaka. W dzisiejszych czasach jest to popularna dolegliwość, jednak bardzo uciążliwa.
  3. Jakie są przyczyny powstawania żylaków odbytu? +
  Ich powstanie jest złożone, a czynników jest wiele, jednak warto wyszczególnić:
  • Podstawy genetyczne,
  • Nieprawidłowe wypróżnianie,
  • Brak odpowiedniej diety,
  • Brak odpowiedniej aktywności fizycznej,
  • Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, np. przedłużone parcie, wodobrzusze, poród i ciąża,
  • Podeszły wiek,
  • Otyłość,
  • Praca siedząca,
  • Zaburzenia mięśni dna miednicy,
  • Przewlekły kaszel.
  5. Kto jest najbardziej narażony na hemoroidy? +
  W większości przypadków na chorobę hemoroidalną zapadają te osoby, które wykonują siedzącą pracę, czyli np.: pracownicy korporacji, kierowcy, kasjerzy, telemarketerzy i inni tego typu. Innym powodem wystąpienia żylaków jest zła dieta oraz niska aktywność fizyczna. Dlatego tak ważne, aby do swojej codziennej diety włączyć błonnik. Innym czynnikiem chorobowym jest nieprawidłowe wypróżnianie, np. przewlekłe zaparcia lub biegunki. Na hemoroidy narażone są także osoby otyłe i kobiety w zaawansowanej ciąży lub po porodzie.
  7. Laserowe usuwanie hemoroidów – Jak wygląda zabieg? +
  Leczenie choroby hemoroidalnej z zastosowaniem techniki laserowej wykazuje się dużym bezpieczeństwem i niewielką bolesnością. Za pomocą lasera zamykane są naczynia krwionośne. Jest to na tyle mało inwazyjny zabieg, że nie ma potrzeby podawania znieczulenia ogólnego, dzięki czemu Pacjent unika hospitalizacji i opieki anestezjologicznej.

  Należy mieć na uwadze, że zanim dana osoba podejdzie do zabiegu, powinna odbyć obowiązkową konsultację medyczną z lekarzem, który określi istnienie potencjalnych przeciwwskazań zabiegowych. Jeżeli stan zdrowia Pacjenta pozwala, przechodzi się do procedury zabiegowej. W większości przypadków nie ma konieczności podawania znieczulenia, jednak w przypadku osób o wysokiej wrażliwości na ból stosuje się kremy ze środkiem anestetycznym. Następnie przykłada jest głowica lasera, wypuszczająca wiązkę promieniowania laserowego. W ten sposób niszczone są naczynia krwionośne przeznaczone do likwidacji. Uszkodzone struktury usuwa się poprzez drogę fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki takim zabiegom hemoroidy początkowo ulegają zblednięciu, po czym zanikają. Warto pamiętać, że jak po każdym zabiegu, tak i w przypadku leczenia hemoroidów, także mogą pojawić się niewielkie powikłania. W tym przypadku jest to obrzęk, rumień, a także pęcherze o niewielkim nasileniu. Zwykle wystarczy kilka dni gojenia, a zmiany samoistnie ustępują.
  2. Pacjent przed i po zabiegu +
  Przed zabiegiem leczenia choroby hemoroidalnej powinno się wykonać szereg badań. Ważnym aspektem jest odbycie konsultacji z lekarzem proktologiem, który zdiagnozuje problem i postawi stosowaną diagnozę. Jest to też moment wykonania badania wziernikowania odbytu, które stanowi podstawę kwalifikacji do konkretnego typu leczenia. Następnie, po zgłoszeniu się na zabieg, Pacjentowi usuwa się guzki krwawnicze za pomocą lasera. Jest to o tyle korzystne, że dana osoba nie odczuwa bólu i tuż po zabiegu może wrócić do domu, a po kilku dniach rekonwalescencji – do swoich codziennych obowiązków.
  4. Jakie objawy żylaków odbytu? +
  Osoba cierpiąca z powodu hemoroidów odczuwa krwawienie i wypadanie struktur odbytu. Krew widoczna jest na powierzchni stolca oraz na papierze toaletowym. W większości przypadków jest ono niewielkie. Inne objawy tej choroby to poczucie niepełnego wypróżnienia, swąd, a także trudności w utrzymaniu odpowiedniej higieny miejsca. Tym samym osoba chorująca na tę przypadłość każdego dnia zmaga się z dużym dyskomfortem, świądem, a także bólem podczas czynności w toalecie. Jeżeli zmiany chorobowe są bardziej zaawansowane, Pacjent może zaobserwować brudzenie bielizny śluzem lub wydzieliną kałową.
  6. Jakie są zalety laserowego usuwania hemoroidów? +
  Istnieje wiele zalet zastosowania lasera w leczeniu hemoroidów, jednak większość Pacjentów wskazuje na:
  • Bezbolesność zabiegową,
  • Krótki, kilkudniowy czas gojenia się ran,
  • Wysoka skuteczność działań.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania hemoroidów w Łodzi to 4500zł.