+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Strycharska 24 lok.122, 93-521 Łódź Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie bólu Łódź cena od 50 zł

  Laserowe leczenie bólu należy do nowych metod leczenia. Przynosi ulgę w dolegliwościach o podłożu mięśniowo – szkieletowym. Poradnia leczenia bólu laserem to idealny wybór dla osób walczących z bólem różnego pochodzenia.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie bólu Łódź

  Laserowe leczenie bólu Łódź – poradnia leczenia bólu, dlaczego warto się zdecydować na laseroterapię?

  Leczenie z zastosowaniem lasera cechuje się dużą efektywnością. Wiele pacjentek i pacjentów wydało swoją pozytywną opinię ze względu na szybkość i bezbolesność tego typu praktyk.

  Laseroterapię można podzielić na dwa rodzaje:

  • Monoterapię – jest to leczenie, które opiera się jedynie na samym świetle lasera,
  • Terapię skojarzeniową – jest to leczenie, które zostaje wsparte różnymi formami pomocy, np. poprzez fizykoterapię.

  Laserowe leczenie bólu Łódź – leczenie bólu kręgosłupa laserem, czy jest to możliwe?

  Laseroterapię zalicza się do nieinwazyjnej metody terapeutycznej, którą stosuje się głównie w rehabilitacji, ortopedii, a przede wszystkim fizykoterapii, gdzie wykorzystuje się energię w zakresie podczerwieni. Tym samym zapewnia się miejscowe stymulacje biologicznej tkanki. Dzięki laseroterapii komórki stają się bardziej odżywione oraz zregenerowane. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu. Tkanki zostają zaopatrywane w tlen. Uproszczając – stymulowane są wszelkie mechanizmy naprawcze...

  Za pomocą lasera przeprowadza się terapię przeciwbólową. Odbywa się ona na zasadzie podawania ustalonej dawki energii światła do miejsc poddawanych zabiegowi. Warto pamiętać, że zabieg jest bezpieczny, a także nie odnotowuje się powikłań po nim.

  Laser wykorzystywany w leczeniu bólu nazywany jest laserem biostymulacyjnym. Charakteryzuje się on niską mocą. Celem zastosowania tego typu terapii jest pobudzenie regeneracji tkanek, a także przyspieszenie przemiany materii. Dużym atutem jest likwidacja uciążliwego bólu. Zastosowanie lasera biostymulacyjnego korzystne jest w niwelowaniu:

  • Bóli mięśniowych,
  • Stanów zapalnych,
  • Nerwobólach,
  • Powikłań będących efektem przebytych złamań lub też skręceń.

  Warto mieć na uwadze, że biostymulacja znacząco przyspiesza odbudowywanie komórek, co korzystnie wpływa na ogólną regenerację organizmu. Momentem determinującym rozpoczęcie laseroterapii jest zdiagnozowanie konkretnej przypadłości przez specjalistę, który pomoże we wstępnym wyborze odpowiedniej terapii przeciwbólowej. Wszelkie cechy lasera, takie jak moc, emitowane światło, jego typ oraz częstotliwość dostosowywana jest indywidualnie pod potrzeby oraz cechy konkretnego pacjenta.

  Leczenie bólu przewlekłego laserem – nowy sposób leczenia

  Terapia laserem oddziałuje na ciało człowieka za pomocą pobudzania zdolności regeneracyjnych tkanek, czego następstwem jest proces gojenia się na poziomie komórkowym. Sposób oddziaływania promieniowania wysokoenergetycznego zbliżony jest do mechanizmu działania klasycznego lasera biostymulującego. Różnią się między sobą głębokością mocy, tym samym na innej głębokości penetrują tkanki. Do terapii laserem wykorzystywana jest głowica aparatu. Posiada ona trzy źródła promieniowania. Ma ona dość duży zakres ruchów, wykazuje mobilność w pięciu kierunkach, przez co zarówno aplikacja, jak i samo przeprowadzanie zabiegu jest znacznie prostsze. Sama procedura zabiegowa jest mało skomplikowana. Osoba odpowiedzialna za jej przeprowadzanie kieruje światło lasera na wybrany fragment skórny, czego efektem jest fotomechaniczna fala powstająca w tkance. W ten sposób stymulowane są wolne zakończenia nerwowe, a także inne receptory tkanki podskórnej, które powodują blokadę ścieżki światła w układzie nerwowym. W ten sposób pacjent natychmiast odczuwa ulgę.

  Laserowe leczenie bólu Łódź – rodzaje terapii

  Laser emituje skupioną wiązkę światła, która wykazuje właściwości lecznicze. Istnieje kilka rodzajów terapii laserem. W tym miejscu warto wspomnieć o:

  Laseroterapii prysznicowej – wykorzystywana jest ona przy pobudzaniu znacznych obszarów ciała. Jej głównymi cechami charakterystycznymi są działania przeciwbólowe, a także przeciwzapalne. Laseroterapia prysznicowa stosowana jest głównie w leczeniu schorzeń zwyrodnieniowych, a także w celu przyspieszania gojenia się ran.

  Laseroterapii punktowej – polega ona na leczeniu światłem emitowanym na wybrane punkty. Z powodzeniem jest wykorzystywana w takich schorzeniach jak np. choroby zwyrodnieniowe narządów ruchu.

  Laseroterapii typu skaner – wiązka laserowego światła równomiernie trafia na poddawany terapii cały obszar za pomocą zastosowanego skanera. Tym samym naświetlony zostaje większy rejon światła.

  Laserowe leczenie bólu Łódź – przeciwwskazania bezwzględne i względne do zabiegu

  Jak przed każdym zabiegiem, przed zastosowaniem leczenia laserowego należy wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwskazań. Do przeciwskazań bezwzględnych zalicza się m.in.:

  • Ciążę,
  • Posiadanie tatuaży w miejscach objętych zmianami chorobowymi,
  • Choroby nowotworowe,
  • Zakrzepicę i zażywanie leków zakrzepowych,
  • Nieprawidłową krzepliwość krwi,
  • Ostre stany zapalne.

  Z kolei przeciwwskazania względne są następujące:

  • Menstruacja,
  • Nadwrażliwość na światło,
  • Nadmierne pocenie się,
  • Padaczka.

  Mimo iż laseroterapia jest zabiegiem małego ryzyka, tak samo jak przed innymi zabiegami zaleca się zastosowanie środków ostrożności. W tym przypadku mowa o:

  • Przyjmowaniu leków wywołujących wrażliwość na światło,
  • Skórze po opalaniu,
  • Anemii, która powoduje powstawaniu krwiaków,
  • Obrażeń skórnych.

  W tym miejscu warto przypomnieć, że laseroterapia zaliczana jest do szybkich i skutecznych metod terapeutycznych. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, iż nie wywołuje ona skutków ubocznych. Tym samym można ją stosować w wybranym miejscu na ciele.

  Klinika leczenia bólu – leczenie bólu kręgoslupa

  Coraz więcej osób cierpi z powodu bólu odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. W obu przypadkach warto rozważyć leczenie laserem wysokoenergetycznym, który ma swoje zastosowanie w terapii bólu różnego pochodzenia. Tym samym dobrze sprawdzi się w przypadku kręgosłupa.

  Leczenie bólu kręgosłupa laserem wysokoenergetycznym

  Każdy kto zmaga się z przewlekłym bólem marzy o pozbyciu się go. Z pomocą może przyjść zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej terapii. W takich przypadkach jak bóle kręgosłupa doskonale sprawdza się laseroterapia wysokoenergetyczna. Poprzez prekursorskie tryby emisji, ten typ lasera umożliwia dostosowanie energii w taki sposób, aby szybko zminimalizować lub nawet całkowicie wyeliminować ból bez pojawienia się późniejszych skutków ubocznych, gwarantując tym komfort pacjenta oraz podwyższenie jakości jego życia....

  Emisją wiązki laserowej nazywa się serię impulsów o zmodulowanej mocy oraz częstotliwości. Pozwala to na wywołanie natychmiastowego efektu pozbycia się bólu. Wystarczą trzy minuty po zabiegu, aby pacjent poczuł różnicę w natężeniu bólu, poprawiając własne samopoczucie. Dużym atutem tego sposoby leczenia jest to, iż podczas pojedynczego zabiegu można osiągnąć trzy efekty terapeutyczne, do których zalicza się: efekt przeciwbólowy, efekt przeciwzapalny, efekt biostymulacyjny. Laser wysokoenergetyczny w leczeniu bólu kręgosłupa jest szansą dla pacjentów będących zarówno w stanie ostrym, jak i przewlekłym. Ten typ terapii doskonale sprawdza się w opracowywaniu bolesnych punktów spustowych. Laser wysokoenergetyczny jest nieinwazyjny, efektywny, bezbolesny i szybki.

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Co umożliwia laserowe leczenie bólu?+
  Laserowe leczenie bólu pozwala w błyskawiczny i nieinwazyjny sposób pozbyć się nieprzyjemnego dyskomfortu związanego np. ze stanami zapalnymi, zwyrodnieniami, które pojawiają się na różnych obszarach ciała. Dodatkowo laser stosuje się także do stymulowania wzmożonej pracy tkanki, dzięki czemu w szybszym tempie przebiega regeneracja.
  3. Dlaczego terapia laserem jest tak skuteczna?+
  Jest to związane z kilkoma funkcjami laseroterapii:
  • Możliwość dostosowania długości i mocy fali – warunkuje optymalne proporcje pomiędzy przenikaniem, a chłonięciem wiązki, która penetruje ciało,
  • Daje możliwość uzyskania wysokiej mocy szczytowej,
  • Można ją wykorzystać w terapii łączonej,
  • Warunkuje dużą precyzję działań, dzięki czemu można idealnie oddziaływać na wybranym punkcie i jego głębokości.
  5. Jakie są korzyści terapii laserem?+
  Korzyści, jakie w największym stopniu chwalą sobie Pacjenci to:
  • Stymulowanie i leczenie problematycznych obszarów,
  • Odczuwanie natychmiastowej ulgi bez konieczności zażywania leków,
  • Możliwość uniknięcia działań chirurgicznych i ryzyka z tym związanego,
  • Poprawa ogólnej sprawności ruchowej,
  • Długotrwałe efekty terapii oraz wysoka skuteczność kliniczna,
  • Poprawę napięcia mięśniowego,
  • Brak skutków ubocznych.
  7. Jakie są wskazania do leczenia bólu laserem?+
  Wskazania do podjęcia leczenia laserem są następujące:
  • Bóle różnego typu,
  • Zmiany zwyrodnieniowe,
  • Choroby reumatyczne,
  • Neuralgia nerwu trójdzielnego lub międzyżebrowego,
  • Zapalenie kaletki lub stawów,
  • Lubmalgia,
  • Ischialgia,
  • Nieprawidłowe napięcie mięśniowe,
  • Dyskopatia odcinka szyjnego,
  • Entezopatie,
  • Obrzęki pourazowe, zwichnięcia, złamania lub skręcenia.
  9. Jakie działania wykazuje terapia laserem? +
  Laser wykazuje działanie:
  • Relaksacyjne, co polecane jest w leczeniu nieprawidłowego napięcia mięśniowego,
  • Regeneracyjne, co związane jest ze zwiększeniem i stymulowaniem produkcji kolagenu,
  • Przeciwzapalne, dzięki czemu dochodzi do rozszerzania i dotlenienia naczyń krwionośnych,
  • Stymulacyjne, dzięki czemu dochodzi do przebudowy tkanek,
  • Przeciwbólowe, co skutecznie poprawia jakość życia Pacjenta.
  2. Co przed zabiegiem?+
  Zanim Pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, powinien odbyć konsultację medyczną z lekarzem, aby wykluczyć potencjalne przeciwwskazania, a także dokonać diagnozy problemowego miejsca, co pomaga precyzyjnie ustalić miejsce bólu. Zwykle wykorzystuje się tutaj badania obrazowe, takie jak RTG, USG, MRI, TK, a także testy kliniczne. Zdarzają się także przypadki, gdzie konieczna jest pomoc ortopedy.
  4. Dlaczego terapia leczenia bólu laserem jest tak skuteczna?+
  Jeśli chodzi o lasery wysokoenergetyczne, ich skuteczność opiera się głównie na stosowaniu dwóch długości fali. W ten sposób dochodzi do kumulacji szybkiego i skutecznego efektu termicznego, a także wolniejszego ale trwałego efektu oddziaływania biostymulującego.
  6. Jakie są przeciwskazania do laseroterapii?+
  Potencjalne przeciwwskazania zawsze wyklucza lekarz, tym samym to on decyduje, czy dany Pacjent będzie mógł skorzystać z laseroterapii, czy też nie. Przyjmuje się jednak, że na liście przeciwwskazań znajduje się:
  • Boląca okolica oczu,
  • Choroby natury onkologicznej, a także napromieniowanie choroby rozrostowej i potencjalnych zmian przedrakowych,
  • Infekcje oraz gorączka,
  • Padaczka,
  • Okres ciąży,
  • Posiadanie otwartych ran,
  • Posiadanie tatuażu w okolicy, którą chce się poddać ingerencji laserowej,
  • Zaburzone czucie w okolicy leczenia.
  8. Jakie są efekty kliniczne terapii laserowego leczenia bólu?+
  Efekty, jakie można osiągnąć dzięki laseroterapii to:
  • Uśmierzony ból,
  • Biostymulacja,
  • Rozszerzone naczynia,
  • Brak obrzęków,
  • Brak stanów zapalnych.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia bólu w Łodzi to 50zł.