Operacja stulejki polega na częściowej lub całkowitej resekcji napletka, w celu poszerzenia ujścia napletka tak, by móc zdjąć go z żołędzia.
Stulejka jest inaczej nazywana zwężeniem napletka w taki sposób, by nie można było go umieścić poniżej żołędzi prącia. Czasem problemem jest mało elastyczny napletek, a czasem zbyt duża średnica żołędzia, czy też zbyt krótkie wędzidełko. Jest to schorzenie dość popularne, jednak bardzo bolesne i często nawet uniemożliwiające zachowanie higieny, czy też odbywanie stosunków seksualnych. Najczęściej mają z nią problem dzieci, ale również wielu dorosłych mężczyzn boryka się z tym problemem. Operacja stulejki, ale również obrzezanie, pozwala na usunięcie tego problemu.
Operacja stulejki polega na częściowej lub całkowitej resekcji napletka, w celu poszerzenia ujścia napletka tak, by móc zdjąć go z żołędzia. Najczęściej wybierane jest laserowe usunięcie napletka za pomocą nowoczesnego lasera CO2. Ten zabieg jest znacznie mniej ryzykowny, dodatkowo zmniejsza on ryzyko powstania ewentualnego krwawienia. Ciepło pochodzące z lasera CO2 zamyka również drobne naczynka krwionośne, przez co praktycznie nie występuje krwawienie, Dodatkowo obrzęk operacyjny jest dużo mniejszy, w porównaniu z chirurgicznym obrzezaniem, czy tez usunięciem stulejki. Dolegliwości po operacji są znacznie zminimalizowane, a także rana pooperacyjna jest znacznie mniejsza. Mniej widoczna jest także blizna po zabiegu, która jest znacznie gładsza. Zabieg usunięcia napletka lub jego częściowej resekcji odbywa się w gabinecie zabiegowym pod częściowym znieczuleniem. Po zabiegu pacjent może pójść do domu.
Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w zabiegach związanych z obrzezaniem
Usuwanie napletka jest konieczne w momencie, kiedy nie możemy zsunąć napletka z żołędzia. Jest również bardzo ważne, kiedy mamy problem z utrzymaniem higieny oraz próba zsuwania napletka jest bolesna. Może to bardzo zniechęcić nas do kontaktów seksualnych, czy masturbacji. W takim wypadku należy skonsultować się z lekarzem-urologiem, bądź chirurgiem, który pomoże nam w ustaleniu leczenia oraz odpowiedniego zabiegu, który pomoże nam pozbyć się problemu.
Ze względu na różne zaawansowanie choroby, można wybrać różne rodzaje usuwania stulejki. W przypadku, kiedy napletek nie może być w ogóle ściągnięty z żołędzia, jest stosowana metoda całkowitego jego usunięcia. Cięcie można wykonać blisko żołędzi, wtedy blizna jest mniej widoczna. Przy metodzie high tan tight cięcie biegnie dalej, aż do żołędzi. Przy obrzezaniu rana jest zszywana za pomocą szwów rozpuszczalnych. Po zabiegu pacjent może opuścić klinikę.
Możliwe jest usunięcie również tylko części napletka. Wtedy w stanie spoczynku żołądź jest częściowo lub całkowicie przykryty napletkiem.
Obie operacje trwają niecałą godzinę i dają dobre efekty.
Po zabiegu usuwania stulejki należy codziennie zmieniać opatrunki, zwłaszcza kiedy rana lekko krwawi. W przypadku, kiedy rana mocno krwawi, należy zmieniać opatrunki znacznie częściej, a także zgłosić to do lekarza, który przeprowadzał zabieg. Można wrócić do wszystkich naszych obowiązków po około 4 lub 6 tygodniach od operacji. Przede wszystkim po zabiegu należy unikać zbyt mocnego wysiłku fizycznego, aż do wygojenia się rany. Należy powstrzymać się od współżycia przez około 6 tygodni od operacji, co czasu całkowitego zabliźnienia się rany. Trzeba również przez ten czas powstrzymać się od masturbacji. Rana może być lekko bolesna, dlatego warto również stosować leki przeciwbólowe, zalecone przez lekarza. Należy też unikać długiego moczenia rany oraz nagrzewania jej.
Zabieg wykonywany jest z dużym powodzeniem zarówno u dzieci, jak również u dorosłych. Dzięki mało inwazyjnym sposobom na usuwanie napletka, operacja jest bardzo mało bolesna oraz daje dobre efekty. Również w przypadku wybrania laserowego usuwania stulejki, gojenie się rany przebiega znacznie szybciej. Najlepsze sposoby usunięcia stulejki na pewno podpowie nam doświadczony lekarz chirurg lub urolog.
Operacja stulejki | Cena |
---|---|
Obrzezanie - usuwanie stulejki | 1200,00 zł |
Konsultacja lekarska | 100,00 zł |