Laserowe leczenie bólu należy do nowych metod leczenia. Przynosi ulgę w dolegliwościach o podłożu mięśniowo – szkieletowym. Poradnia leczenia bólu laserem to idealny wybór dla osób walczących z bólem różnego pochodzenia.
Leczenie z zastosowaniem lasera cechuje się dużą efektywnością. Wiele pacjentek i pacjentów wydało swoją pozytywną opinię ze względu na szybkość i bezbolesność tego typu praktyk.
Laseroterapię można podzielić na dwa rodzaje:
Laseroterapię zalicza się do nieinwazyjnej metody terapeutycznej, którą stosuje się głównie w rehabilitacji, ortopedii, a przede wszystkim fizykoterapii, gdzie wykorzystuje się energię w zakresie podczerwieni. Tym samym zapewnia się miejscowe stymulacje biologicznej tkanki. Dzięki laseroterapii komórki stają się bardziej odżywione oraz zregenerowane. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu. Tkanki zostają zaopatrywane w tlen. Uproszczając – stymulowane są wszelkie mechanizmy naprawcze...
Za pomocą lasera przeprowadza się terapię przeciwbólową. Odbywa się ona na zasadzie podawania ustalonej dawki energii światła do miejsc poddawanych zabiegowi. Warto pamiętać, że zabieg jest bezpieczny, a także nie odnotowuje się powikłań po nim.
Laser wykorzystywany w leczeniu bólu nazywany jest laserem biostymulacyjnym. Charakteryzuje się on niską mocą. Celem zastosowania tego typu terapii jest pobudzenie regeneracji tkanek, a także przyspieszenie przemiany materii. Dużym atutem jest likwidacja uciążliwego bólu. Zastosowanie lasera biostymulacyjnego korzystne jest w niwelowaniu:
Warto mieć na uwadze, że biostymulacja znacząco przyspiesza odbudowywanie komórek, co korzystnie wpływa na ogólną regenerację organizmu. Momentem determinującym rozpoczęcie laseroterapii jest zdiagnozowanie konkretnej przypadłości przez specjalistę, który pomoże we wstępnym wyborze odpowiedniej terapii przeciwbólowej. Wszelkie cechy lasera, takie jak moc, emitowane światło, jego typ oraz częstotliwość dostosowywana jest indywidualnie pod potrzeby oraz cechy konkretnego pacjenta.
Terapia laserem oddziałuje na ciało człowieka za pomocą pobudzania zdolności regeneracyjnych tkanek, czego następstwem jest proces gojenia się na poziomie komórkowym. Sposób oddziaływania promieniowania wysokoenergetycznego zbliżony jest do mechanizmu działania klasycznego lasera biostymulującego. Różnią się między sobą głębokością mocy, tym samym na innej głębokości penetrują tkanki. Do terapii laserem wykorzystywana jest głowica aparatu. Posiada ona trzy źródła promieniowania. Ma ona dość duży zakres ruchów, wykazuje mobilność w pięciu kierunkach, przez co zarówno aplikacja, jak i samo przeprowadzanie zabiegu jest znacznie prostsze. Sama procedura zabiegowa jest mało skomplikowana. Osoba odpowiedzialna za jej przeprowadzanie kieruje światło lasera na wybrany fragment skórny, czego efektem jest fotomechaniczna fala powstająca w tkance. W ten sposób stymulowane są wolne zakończenia nerwowe, a także inne receptory tkanki podskórnej, które powodują blokadę ścieżki światła w układzie nerwowym. W ten sposób pacjent natychmiast odczuwa ulgę.
Laser emituje skupioną wiązkę światła, która wykazuje właściwości lecznicze. Istnieje kilka rodzajów terapii laserem. W tym miejscu warto wspomnieć o:
Laseroterapii prysznicowej – wykorzystywana jest ona przy pobudzaniu znacznych obszarów ciała. Jej głównymi cechami charakterystycznymi są działania przeciwbólowe, a także przeciwzapalne. Laseroterapia prysznicowa stosowana jest głównie w leczeniu schorzeń zwyrodnieniowych, a także w celu przyspieszania gojenia się ran.
Laseroterapii punktowej – polega ona na leczeniu światłem emitowanym na wybrane punkty. Z powodzeniem jest wykorzystywana w takich schorzeniach jak np. choroby zwyrodnieniowe narządów ruchu.
Laseroterapii typu skaner – wiązka laserowego światła równomiernie trafia na poddawany terapii cały obszar za pomocą zastosowanego skanera. Tym samym naświetlony zostaje większy rejon światła.
Jak przed każdym zabiegiem, przed zastosowaniem leczenia laserowego należy wykluczyć istnienie potencjalnych przeciwskazań. Do przeciwskazań bezwzględnych zalicza się m.in.:
Z kolei przeciwwskazania względne są następujące:
Mimo iż laseroterapia jest zabiegiem małego ryzyka, tak samo jak przed innymi zabiegami zaleca się zastosowanie środków ostrożności. W tym przypadku mowa o:
W tym miejscu warto przypomnieć, że laseroterapia zaliczana jest do szybkich i skutecznych metod terapeutycznych. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, iż nie wywołuje ona skutków ubocznych. Tym samym można ją stosować w wybranym miejscu na ciele.
Coraz więcej osób cierpi z powodu bólu odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa. W obu przypadkach warto rozważyć leczenie laserem wysokoenergetycznym, który ma swoje zastosowanie w terapii bólu różnego pochodzenia. Tym samym dobrze sprawdzi się w przypadku kręgosłupa.
Każdy kto zmaga się z przewlekłym bólem marzy o pozbyciu się go. Z pomocą może przyjść zabieg z wykorzystaniem innowacyjnej terapii. W takich przypadkach jak bóle kręgosłupa doskonale sprawdza się laseroterapia wysokoenergetyczna. Poprzez prekursorskie tryby emisji, ten typ lasera umożliwia dostosowanie energii w taki sposób, aby szybko zminimalizować lub nawet całkowicie wyeliminować ból bez pojawienia się późniejszych skutków ubocznych, gwarantując tym komfort pacjenta oraz podwyższenie jakości jego życia....
Emisją wiązki laserowej nazywa się serię impulsów o zmodulowanej mocy oraz częstotliwości. Pozwala to na wywołanie natychmiastowego efektu pozbycia się bólu. Wystarczą trzy minuty po zabiegu, aby pacjent poczuł różnicę w natężeniu bólu, poprawiając własne samopoczucie. Dużym atutem tego sposoby leczenia jest to, iż podczas pojedynczego zabiegu można osiągnąć trzy efekty terapeutyczne, do których zalicza się: efekt przeciwbólowy, efekt przeciwzapalny, efekt biostymulacyjny. Laser wysokoenergetyczny w leczeniu bólu kręgosłupa jest szansą dla pacjentów będących zarówno w stanie ostrym, jak i przewlekłym. Ten typ terapii doskonale sprawdza się w opracowywaniu bolesnych punktów spustowych. Laser wysokoenergetyczny jest nieinwazyjny, efektywny, bezbolesny i szybki.